09 Ağustos 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BERGEN FİLMİNE CORONA VİRÜS ENGELİ
25 Mart 2020 Çarşamba 14:12

BERGEN FİLMİNE CORONA VİRÜS ENGELİ

Serenay Sarıkaya'nın başrolünde oynayacağı, arabesk müziğinin bir döneme damga vurmuş ismi Bergen filminin çekimleri coronavirüse takıldı.

Cast çalışmasının ay sonu tamamlanıp haziran ayında çekimlerine başlanacak olan filmin çekimleri ileri bir tarihe ertelendi.

 

Acıların Kadını' Bergen'in hayat hikâyesinin filme aktarılacağı bir süredir gündemdeydi. Hatta filmde Bergen'in gençliğini Serenay Sarıkaya'nın oynayacağı da konuşuluyordu. Ancak son gelen bilgilere göre, bu şahane proje için biraz daha beklememiz gerekiyor.

 

 

“Acıların kadını” Bergen’in hayatını canlandırmaya hazırlanan oyuncu Serenay Sarıkaya rol için hazırlanmaya başladı. Sarıkaya, şan dersi alıyor.

Oyuncu Serenay Sarıkaya’nın ‘Acıların Kadını’ lakabıyla tanınan Bergen rolünde olacağı filmin senaryosu tamamlandı. Sarıkaya, henüz 30 yaşındayken boşandığı eşi tarafından katledilen Bergen’i canlandırmak için kampa girdi.

1,5 yıldır senaryosunun bitmesi beklenen filmin tamamlanmasıyla Sarıkaya, Türkiye’nin arabesk tarihini çalışmaya başladı.

Şarkıcının yakınları ile görüşecek ve yaşadığı Mersin, Adana, İzmir’deki yerleri ziyaret edecek olan Sarıkaya, filmin kostüm danışmanı ile provaya başladı. Öte yandan Bergen ile ilgili haber, kitap ve dökümanları okuyan Sarıkaya, bir şan hocasıyla Bergen’in şarkılarını da çalışıyor.

1982’de eşi Halis Serbes’in tuttuğu bir kişi tarafından kezzap atıldıktan sonra, bir gözünü kaybeden Bergen, 1989’da boşandığı kişi tarafından katledildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ