10 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bayram tatili müjdesi!
17 Eylül 2008 Çarşamba 19:55

Bayram tatili müjdesi!

Bakanlar Kurulu'nun ardından Cemil Çiçek açıklama yaptı. Çiçek şunları söyledi:

Bayram tatili 9 gün oldu. Bakanlar Kurulu sonrasında açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, arife günü ve bayramdan sonraki cuma gününün idari tatil ilan edildiğini bildirdi.

TATİL 9 GÜN

Hükümet Sözcüsü, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, ''Ramazan Bayramı tatili kesintisiz olarak devam edecek. Arife günü yarım gün tatil olacak, bayramdan sonraki Cuma günü de tatil olacak. 9 günlük tatil yaşanacak'' dedi.

Bakan Çiçek, Bakanlar Kurulu'nun ayrıca kamuoyunda ''öğrenci affı'' olarak bilinen ve 640 bin kişiyi ilgilendiren tasarının, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Başbakanlık'a sunulduğunu, Kurul'un ise tasarıyı benimsediğini bildirdi.

EMEKLİLERE ÖDEME 29 EYLÜL'DE

Çiçek memur emeklilerin ödemelerinin de 29 Eylül günü yapılacağını söyledi. 29 Eylül-2 Ekim arası otoyol ve köprüler de ücretsiz olacak.

Memur emeklileri 1 ve 5 Ekim tarihlerinde maaşlarını alıyorlardı. Tatile denk geldiği için bunların ödemeleri de 29 Eylülde yapılacak. 1 ve 5 ekim tarihlerinde maaş alan memur emeklilerimiz bu imkana kavuşmuş olacaklar, yaklaşık 1 milyon 33 bin kişidir bu ve tutarı da 1 katrilyon 846 milyar liradır. Bu da 'iç piyasa açısından, piyasa hareketliliği açısından önemlidir' diye düşünüyoruz.

KÖPRÜ VE OTOYOLLAR DA ÜCRETSİZ

29 Eylül 2008 Pazartesi günü saat 00.00'dan başlayarak, 2 Ekim 2008 Perşembe günü saat 24.00'e kadar otoyollar ve boğaz köprülerinden ücretsiz olarak yararlanma imkanı getirilmektedir. Yine 30 Eylül 2008 Salı günü saat 00.00'dan başlayarak 2 Ekim 2008 Perşembe günü saat 24.00'e kadar belediyeler ile bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşım hizmetlerinden yararlanmada bir imkan verilmektedir. Bu da karara bağlanmış oldu.''

TÜRKİYE KANALA HİSSEDAR OLARAK KATILACAK

Çiçek, TRT'nin Euronews'e üye olması bakımından önemli bir karar alındığını belirterek, ''Hisse alınmak suretiyle Türkiye ile ilgili haberlerin bütün dünyaya ulaştırılması bakımından önemli bir karar alınmıştır. Türkiye bu kanala hissedar olarak katılacaktır'' dedi.

Dışişleri Bakanı Babacan'ın Ulusal Programla ilgili bilgi sunması kapsamında, bazı partilerin liderleriyle bazılarının ise yöneticileriyle görüşüldüğünü belirten Çiçek, ''CHP randevu vermediği için de onlara Ulusal Program iadeli taahhütlü gönderilmiştir ve kendilerine program gönderilen siyasi partilerimiz de bu ayın sonuna kadar söyleyecekleri varsa, katkı yapacakları hususlar varsa kendilerinden talep edilmiştir'' bilgisini verdi.

Cemil Çiçek, Ulusal Programın gönderildiği 84 sivil toplum kuruluşundan 20 tanesinin fikirlerini ilettiklerini ifade ederek, diğerlerinden de gelmesi durumunda bunların da değerlendirme konusu olacağını anlattı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ