15 Ağustos 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Baykaldan kınama
02 Mart 2009 Pazartesi 20:11

Baykal'dan kınama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP'lilerin Dün İstanbul'da Çarşaflı Bir Kadını Seçim Otobüsünden İndirerek Yüzünü Açması Olayını Kınadı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP'lilerin Dün İstanbul'da Çarşaflı Bir Kadını Seçim Otobüsünden İndirerek Yüzünü Açması Olayını Kınadı.Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP'lilerin dün İstanbul'da çarşaflı bir kadını seçim otobüsünden indirerek yüzünü açması olayını kınadı.
CHP İletişim Koordinatörlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada Baykal'ın olaya el koyarak, Genel Sekreter Yardımcısı, MYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Mehmet Ali Özpolat'ı bu kabul edilemez olayın nedenini, niçinini araştırmakla görevlendirdiği belirtildi.


Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim otobüsü içinde ve dışında meydana gelen olayların çok üzücü, düşündürücü ve anlamlı olduğunu belirten Deniz Baykal, şu ifadeleri kullandı: "Kuşkusuz işin içinde iş de vardır, olabilir. Ama nedeni ne olursa olsun, kadına ve görevini yapmaya çalışan medya mensuplarına şiddet uygulamaya kalkışılmasını kabul edemeyiz. Bu üzücü, anlamlı ve düşündürücü olayı da perde arkası ne olursa olsun, kadına ve medyaya şiddet uygulamaya kalkışıldığı için kınıyorum."

Deniz Baykal, seçim kampanyasını Kılıçdaroğlu ile yürüten Gürsel Tekin'in olayı bütün yönleriyle değerlendirerek benzeri olumsuzlukların yaşanmaması için gerekli önlemleri alacağını kaydetti.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ