07 Aralık 2019 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Baykal Manisada konuştu
11 Ekim 2008 Cumartesi 14:50

Baykal Manisa'da konuştu

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Manisa'nın Salihli İlçesi'nde, Tarım Fuarı'nın Açılışında Yaptığı Konuşmada, Çiftçilere Şikayet Ettikleri Halde Yine de AKP'ye Oy Verdiklerini Söyledi.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Manisa'nın Salihli İlçesi'nde, Tarım Fuarı'nın Açılışında Yaptığı Konuşmada, Çiftçilere Şikayet Ettikleri Halde Yine de AKP'ye Oy Verdiklerini Söyledi.


CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Manisa'nın Salihli İlçesi'nde, Tarım Fuarı'nın açılışında yaptığı konuşmada, çiftçilere şikayet ettikleri halde yine de AKP'ye oy verdiklerini söyledi.
"Ağlaşıyorsunuz, sonra oy veriyorsunuz. Sorunun çözümü sizin elinizde" diyen Baykal şunları söyledi: "Yalan vaatlere, boş sözlere o gücü teslim etmeyelim. Yüzde 47 oyu vermişsiniz, şımarmışlar, hakaret etme hakkını kendilerinde görmüşler. Yanlış olan, ona bu oyu vermektir. Oyunu kısıver, bak ne halde. O hakaretleri yapabilir mi? Anahtar, güç elinizde. Anahtarı sandık kilidine sokun, çevirin, çiftçinin önünü, hakkın, adaletin önünü açın."


Çiftçilerin kendilerine yapılan haksız uygulamanın hesabını sormaktan vazgeçmemelerini isteyen Baykal, "Haksızlığa boyun eğmeyin. Yanlışa, zulme teslim olmayın. Eğer gereğini yaparsanız, merak etmeyin, Türkiye'nin yüzünü hep berabar güldürürüz. Biz bunun için yola çıktık. Birlikte Türkiyemize sahip çıkmak istiyoruz. Sizlerin desteğiyle aşamayacağımız güçlük yok" diye konuştu.

Dünya piyasalarında yaşanan krize dikkat çeken Baykal, şöyle devam etti: "Sıkıntının temelinde ne var? Ekonomik çöküntü bir gerçek olarak ortaya çıkmaya başladı. Ekonomi paraya dayanmaz. Üretime alınterine, toprağa, tarlaya, fabrikaya dayanır. İstediğin kadar karlılık ilan et, Kastelli'nin (Cevher Özden) başına ne geldiyse başına da o gelir. Aldatırsın kendini. Zenginlik, para, repo ile artıyor. Yığınla enstrümanlar icat etmişler, modern isimler vermişler. Anlamak mümkün değil. Bu dünya çapında yapılan tefeciliktir. Rantmış, faizmiş, sonu ne bunun?"

Yoğun ilgi

KADIKÖY Evlendirme Dairesi'nin açılış törenine gelen CHP Lideri Deniz Baykal yol boyunca kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları eliyle selamladı. Baykal, tören alanında da yerine oturur oturmaz, bir kadın partili yanına koştu. "Nasılsınız" diye soran kadın partili, Baykal'ı yanağından öptü. Bu tür ilgiye alışkın olan Baykal da, yanından ayrılırken kadın partilinin yanağını okşadı.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ