11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Baykal, Kadınlarımız, Onurlu Yaşam
08 Mart 2009 Pazar 18:51

Baykal, "Kadınlarımız, Onurlu Yaşam

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Kadınlarımız, Onurlu Yaşam, Kendisine, Eşine, Çocuklarına İş, Sosyal Devletin Gereği Olarak da Geleceğe Güven Duymak İstiyor." Dedi.

KADINLARIMIZ GELECEĞE GÜVEN DUYMAK İSTİYOR

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Kadınlarımız, Onurlu Yaşam, Kendisine, Eşine, Çocuklarına İş, Sosyal Devletin Gereği Olarak da Geleceğe Güven Duymak İstiyor." Dedi.CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Kadınlarımız, onurlu yaşam, kendisine, eşine, çocuklarına iş, sosyal devletin gereği olarak da geleceğe güven duymak istiyor." dedi.
Deniz Baykal, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, "Ne yazık ki işsizliğin, yoksulluğun, ayrımcılığın en ağır faturasını kadınlarımız ödüyor, gerekçeli, gerekçesiz şiddete maruz kalıyor." ifadesini kullandı.


Bağımsızlık mücadelesinin temel gücü olan kadınların, günümüzde baskılarla, bağnaz düşüncelerle çağdaş yaşamın, çalışma dünyasının dışına itilmek istendiğini savunan Baykal, şunları kaydetti: "Kadınlarımız yardımla, sadaka gibi önlerine konulan poşetlerle yaşamak, yarın ne olacak diye kara kara düşünmek istemiyor. Ama artık çok iyi biliyoruz ki kadınlarımız, dışlanmanın da, ayrımcılığın da ellerinden alınmak istenen hakların da evde yanmayan sobanın, pişmeyen çorbanın, boş kalan ekmek sepetinin de hesabını sormaya hazırlanıyor."

Açıklamasında Nazım Hikmet'in 'Kadınlarımız' adlı şiirinden mısralara da yer veren Baykal, şu ifadeleri kullandı: "Bizim kadınlarımız, o kadınlar, bütün dünyada hayatı yaşarken de, gününü paylaşırken de, ekmek ve gül istiyorlar. Hep bir ağızdan "Ekmek ve gül!" diye haykırıyorlar. Biz onlarla yaşamı da aşımızı da İşimizi de yüreğimizi de gönlümüzü de paylaşacağız ve onlara gül de vereceğiz. Bu duygularla bütün kadınlarımızın, emekçi kadınların dünya kadınlarının gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ