10 Temmuz 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Baykal: Güneydoğuda yaşananlar ayaklanma provası
21 Ekim 2008 Salı 14:29

Baykal: Güneydoğu'da yaşananlar ayaklanma provası

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin haftalık grup toplantısında konuşuyor. Baykal'ın gündemidne Ergenekon davası ve terör konusu var. CHP lideri Deniz Baykal önceki gün Diyarbakır ve Ağrı'da meydana gelen olaylara gönderme yaparak Türkiye'de terörü

Baykal: Güneydoğu'da yaşananlar ayaklanma provası


CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin haftalık grup toplantısında konuşuyor. Baykal'ın gündemidne Ergenekon davası ve terör konusu var. CHP lideri Deniz Baykal önceki gün Diyarbakır ve Ağrı'da meydana gelen olaylara gönderme yaparak Türkiye'de terörün yeni bir noktaya geldiğini söyledi.


Baykal konuşmasında şunları söyledi:

"Bu ilkenin teröröün değerini önemini ölçerken, ölçü şehit sayıları olmamalıdır. Erdoğan'ın Diyarbakır'a yaptığı ziyaretinde ortaya koyulan mnazara bu ülkenin terör konusunda ne hale geldiğinin göstergesidir. Bu manzara bir anda ortaya çıkan spontanekl bir gelişme değildir. Giderek örgütlenen terör yapılamasının ortaya koyduğu manzaradır. Bu bir ayaklanma provasıdır. Güneydoğu'da yaşananlar bir ayaklanma provasıdır"

Başbakan bu konuda bizim söylediklerimize kulak asmıyor, MHP'nin söylediklerine kulak asmıyor. Bu konuda sadece Barzani ile görüşüyor. Biz de önerilerimizi Barzani üzerinden mi yapalım. Akıl için ta Irak'a gitmene gerek yok, bu memleketin evlatlarını bir dinleyiver"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ