16 Temmuz 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Baykal da Zafer İlan Etti
09 Haziran 2009 Salı 18:41

Baykal da Zafer İlan Etti

Baykal, Pazar günü 29 ilçe ve beldede yenilenen seçimleri değerlendirirken, "Bu seçimlerde 17 belediyeyi alan muhalefet yükselen güç olduğunu gösterdi" dedi.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Pazar günü 29 ilçe ve beldede yenilenen seçimleri değerlendirirken, "Bu seçimlerde 17 belediyeyi alan muhalefet yükselen güç olduğunu gösterdi" dedi.
Baykal, partisinin grup toplantısında "Seçimi 12 yerde iktidar, 17 yerde muhalefet kazandı. Küçük Seçim bölgeleri iktidarın baskısına açık olmasına karşın muhalefet elde etti. 10 yerde CHP kazandı. Çok güç koşullarda yapılmasına karşın alınan sonuçları önemli sayıyorum" dedi.

-"PİŞMAN OLACAĞIMIZ ŞEYLERE İMZA ATMAYALIM"-

Pazar günü AB bünyesinde gerçekleştirilen seçimleri de yorumlayan Baykal, "Bu seçimlerde Türkiye düşmanlığı bir siyasi yöntem olarak kullanıldı. Türkiye düşmanlığı ile oy toplanmaya çalışıldı. Buna fırsat verilmiş olması ve en saygıdeğer olması gereken Avrupalı devlet adamlarının buna tenezzül etmesi, bunun demokrasi, insanlık, hoşgörü anlayışına sığdırılmış olması üzüntü ve kaygı vericidir" diye konuştu.

Baykal, şunları kaydetti:

"AB'nin tam üyesi olmamız konusunda haklı olarak beklenen reformu içtenlikle yapmalıyız ama ulusal yararları bir yana bırakarak yanlışa sürüklenmemeliyiz. Bu konuda 2004 yılında katma protokolün imzalanmış olması büyük bir yanlıştır. Biz imza atılmasın dedik ama imzayı attılar. Şimdi o imza altında kıvranıp duruyorlar" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ