15 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BATIKÖY ROTARY KULÜBÜ ALKIŞLARIN EN BÜYÜĞÜNÜ HAK EDİYOR
24 Şubat 2017 Cuma 20:58

BATIKÖY ROTARY KULÜBÜ ALKIŞLARIN EN BÜYÜĞÜNÜ HAK EDİYOR

Batıköy Rotary Kulübü bir yardım kampanyasını daha gerçekleştirdi.

Ağırlıklı olarak üyelerimiz, yakınları ve Türkiye'nin dört bir yanından kargo ile gelerek bizlere ulaşan paketleri önce cinslerine göre tasnifledik sonra tekrardan koliledik.

Kulüp Başkanımız Rtn. Defne Yalnız'ın gözetiminde ve koordinatörlüğünde zevkle çalıştık. Türkiye’nin 4 Büyük cezaevi arasında olan Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda 900 Kadın tutuklu yanında kalan 70 çocuk için başlattığımız kampanyamızda anneler için gönderilen bağışları da geri çevirmedik.

İdealist bir anaokulu öğretmeni olan Arzu Hanım'ın bir projesi olarak cezaevi içinde kurulan anaokulunda 0-6 yaş çocuklara hizmet veriliyor. Arzu Hanımda çocukların başındaki öğretmen. İçinde sebze meyve bahçesi de olan geniş bir alanda nezih temiz bir anaokulu ile karşılaştık.

Çocuklar bizleri görünce ilk soruları sizlerde kimsiniz? Oldu. Anne sevgisine hasret çocuklar bu içlerindeki eksik ama bu duyguyu tamamlamaya çalışan becerikli en sevimli halleri ile bizleri bir daha öpebilirsiniz dediler. Hep birlikte çay içtik, sohbet ettik. Saat 16.00 olduğunda tutuklu, cezalı,hükümlü annelerinin koğuşlarına son hız koşarak arkalarına bile bakmadan gittiler.Bizimle vedalaşmayı bile unutanlar oldu..

Minik ellerin tel örgüler ardından bizlere salladıkları eller içimizi parçaladı. Hiçbir suçunuz olmadığı halde çocuk bedeninizle hapisteyseniz bu durum kaderiniz değilse nedir? Hafızalarımız ömrümüzün sonuna kadar unutamayacağımız bir sürü fotoğraf çekti.

Bu kampanyamızda en çok emeği geçen Kurum ile aramızda iletişimi sağlayarak önce ihtiyaç listelerini alıp sonrada içeri girmemizi  sağlayarak kampanyamızın başarılı bir şekilde nihayetlenmesinde etkin rol alan  Kader Mahkumları Derneği Başkanı Sn. Necdet Yüksel başta olmak üzere tün materyal ve emek bağışlayanlara..

Şirket ve şahsi araçları ile koli taşıyan Sevgili Süheyla Pınar Akartuna komşusu Değerli  Selim Bey ve YK Üyemiz Ercan Aydoğan, Ay Yaşam Evi'ne ve en nihayetinde Tüm üyelerimize ayrı ayrı tek teşekkür ederiz..

Dönem Sekreteri: Funda Maral

16997314_10154577893924332_143592660_n.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ