11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkanlar koltuklarını miniklere devretti
23 Nisan 2009 Perşembe 10:42

Başkanlar koltuklarını miniklere devretti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları dolayısıyla ilçe de bulunan Kamu ve kurumların koltuklarına minikler oturdu Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü makamını bir günlüğüne miniklere bıraktıl

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada hiçbir ülkede bulunmayan iki farklı unsuru bir araya getiren milli bir bayram. Bu bayram bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı, egemenliğin ilan edildiği anlamlı gün diğer taraftan 'yarının büyükleri, geleceğin garantisi' çocuklar için bir şenlik. Atatürk'ün Türk çocuklarına armağan ettiği bayram dünya çocukları arasında sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesi ve tüm insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına katkıda bulunmak için her yıl düzenleniyor.
23 Nisan gibi milli bayramlarımızın önemli bir anlamı daha vardır: Bu bayramlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuz günlerdir. Bu günlerde bizlere bu cennet vatanı, canları ve kanları pahasına emanet eden atalarımızın emanetlerini nasıl daha iyi koruyarak ve geliştirerek, yarınlara taşıyabileceğimizi konuşmalıyız, diye düşünüyoruz.


23 Nisan tüm yurtta olduğu gibi Marmaris'te bugün Atatürk anıtında çelenk koyma törenin ardından stadyumda düzenlenecek çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ