15 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Ünlü’den Gazilerimize Ziyaret
23 Eylül 2008 Salı 17:34

Başkan Ünlü’den Gazilerimize Ziyaret

Vatanımızı dış ve iç düşmanlardan korumak için gazi olanlar için kutlanan, 19 Eylül'de başlayan Gaziler Haftası dolayısıyla Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, Armutalan'da bulunan gazilerimizi evlerinde ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi.

Yaptığı bu ziyaretler hakkında bilgi veren Başkan Ünlü, bu vatan için canlarını hiçe sayarak savaşmış ve bu uğurda gazi olan vatandaşların her zaman baş tacı edilmesi gerektiğini belirterek, yılda bir defada olsa gazilerimizi ziyaret edip onlarla sohbet etmek çok güzel olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, Armutalan'da bulunan gazilerimizden Azmi Özkan, Hamdi Kaykı, İhsan Akgül, Mustafa Akkuş, Öner Yalçın, Hayri Salguman, Osman Avcı ve Oktay Büyükkeresteci'yi ziyaret ederek, onları unutmadıklarını gösterdiler. Ziyaretlerde çok duygusal anlar yaşandı. Gazilerimiz yılda bir gün bile hatırlanmaktan hayli sevindiler. Gazilerimizden Osman Avcı'nın evinde bir açıklama yapan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, “Güzel vatanımızın her bir karışı şehit kanı ile sulanmıştır ve bu topraklar bölünmez bir bütündür. Ulusumuzun bağımsızlığı ve vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını ortaya koyan şehitlerimiz ve vücutlarını siper ederek gazilik mertebesine yükselmiş olan aziz vatanseverlerimizin kanları ile sulanan ve cesaretleriyle korunan bu topraklar, bizlere onların mirasıdır. Bu yüzden biz de gazilerimizi evlerinde ziyaret ederek, hem bu haftalarını kutlamak hem de bir ihtiyaçları olup olmadığını öğrenmek için ziyaret ediyoruz.” diyerek bu anlamlı günde gazilerimizi sevindirdiler.
Ziyaretten oldukça etkilenen Gazi Osman Avcı ise yaptığı açıklamada, “Bu ziyaretten inanın çok etkilendim. Çünkü biz bu vatan için gazi olduk. Yılda bir gün bile olsa sadece törenlerle hatırlanıyorduk. Ama her yıl başkanımız bizi ziyaret ediyor. İnanın Başkan Muhammet Bey'in ziyaretleri beni çok duygulandırdı ve mutlu etti.” diyerek ziyarete geldikleri için teşekkürlerini bildirdi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ