28 Mayıs 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAŞKAN OKTAY KARDEŞ ŞEHİR NİZHNEKAMSK’DA
24 Mayıs 2019 Cuma 10:47

BAŞKAN OKTAY KARDEŞ ŞEHİR NİZHNEKAMSK’DA

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay kardeş şehir Nizhnekamsk’da resmi görüşmeler ve okul ziyaretleri gerçekleştirdi

Nizhnekamsk  Belediye Başkanı Aydar Metshin öğle saatlerinde makamında görüşen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay tanışma ve sohbet toplantısına müteakip resmi görüşmelere geçilmiş,bir yılı aşkın süren kardeş şehir protokol sürecinde yapılanlar ve alınan kararlar gözden geçirilmiş, ikili ilişkilerin artarak devam ettirilmesi ve bir yol haritası çıkarılması kararı alınmıştır.

Resmi görüşmelerden sonra başkanımız ve heyet üyelerimizle basın toplantısında röportajlar yapıldı.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve Ali Kırlı basın toplantısında, Nizhnekamsk’dan Dalaman’a direk uçak seferlerinin başlaması Marmaris’e talebi artıracağı, ayrıca 2 kardeş şehirin bu seferler ile dostluk ve işbirliğini pekiştireciğini vurgulamıştır. Bu konuda hem fikir olan ve önderlik eden başta Nizhnekamsk Bld Bşk. Aydar Metshin olmak üzere, YDA’ya uygulamaya koyan Anex tur yetkililerine ve büyük destek olan Turunç Otel Ceo’su İsmail Yıldız bey’e şükranlarını belirtmiştir.

Başkan Mehmet Oktay programına, kardeş şehir Nizhnekamsk’da (dahi çocukların eğitim gördüğü) Kvantorium çocuk Tekno parkını ziyareti ile devam etti. Belediye başkan yardımcısı ve okul müdürünün rehberliğinde gerçekleşen ziyarette; okulda yapılan deneyler, icatlar ve teknolojik eğitim hakkında öğretmenlerden ve yöneticilerden bilgi alındı. Basın ve tv’lerin yoğun ilgi gösterdiği ziyaret te çocuklar da başkan Oktay ile bol bol sohbet ve resim çektirme fırsatı buldular. Daha sonra ilk ve orta öğretimin bulunduğu bir devlet okulu ziyaret edildi, okul yöneticileri tarafında okul tanıtıldı, Başkan ayrıca ilkokulların mezuniyet törenine katıldı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ