03 Temmuz 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Oktay ilk yurt dışı seyahatini Tataristana gerçekleştirdi
23 Mayıs 2019 Perşembe 10:44

Başkan Oktay ilk yurt dışı seyahatini Tataristan'a gerçekleştirdi

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, resmi temaslarda bulunmak üzere Tataristan’a gitti.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Meclis üyeleri Ali Kırlı ve İsmail Yıldız'la birlikte 22 Mayıs Çarşamba günü Anex Tour’un daveti ile YDA, Turunç Otel ve Anex’in birlikte organize ettiği; kardeş şehir Nizhnekams’tan Dalaman’a gerçekleştirilecek ilk uçuş töreni için Tataristan’a hareket etti. Programının ilk gününü Tataristan’nın başkenti Kazan’da düzenlenen görüşmelere ayıran Başkan Oktay, ilk olarak Türkiye’nin Tataristan Başkonsolosu Ahmet Sadık Doğan’ı ziyaret etti. Ziyarette bölgedeki Türk yatırımcılar ve iki ülke ilişkileri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Ardından Turizm Bakanlığı nezdinde düzenlenen toplantıya geçildi. Toplantıda geçen yıl Dalaman’a gelen 26 bin Tataristanlı turist sayısının artırılması amacıyla çalışmalar yapılması konusunda fikir birliğine varıldı. Toplantının bir diğer konu başlığı iki kent arasında 6 ay süren uçak seferlerinin 12 aya çıkartılması konusu oldu. Bu amaçla 3. kuşak turizmi, sağlık, gastronomi, doğa gibi turizm çeşitliliğinin ön plana çıkartılması için çalışmalar yapılmasına karar verildi.

Çalışmalara bir an önce başlanması için Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Tataristanlı heyeti Marmaris’e davet etti. Günün son ziyareti ise Teknoloji Bakanlığı’na gerçekleştirildi. Bakanlık yetkililerince Marmarisli heyete Tataristan Cumhuriyeti’nin teknolojik ve ticari değerleri hakkında sunum yapıldı. 23 Mayıs Perşembe günü, kardeş şehir Nizhnekams’a geçecek olan Başkan Oktay, kardeş belediyeyi ziyaret ederek turizm ve yatırımlar hakkında ikili görüşmelere katılacak.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ