04 Nisan 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Demirel: Ülkücüler; Türk Milleti’nin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı uğruna üzerine düşen her türlü fedakârlığı yapmaya hazırdır
28 Ekim 2019 Pazartesi 15:56

Başkan Demirel: Ülkücüler; Türk Milleti’nin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı uğruna üzerine düşen her türlü fedakârlığı yapmaya hazırdır

Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanı Burak Demirel 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 96. yılı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanı Burak Demirel mesajında şunları şöyledi:
"Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra milli benliğinden ve milli gururundan başka elinden her şeyi alınmış, dünyaya açılan kapıları ve pencereleri kapanmış, denizlerden mahrum edilip, Anadolu’nun ortasına itilmiş bir avuç Türk, sınırları bugün Edirne’den Kars’a; Karadeniz’den Akdeniz’e uzanan topraklar üstünde bağımsız ve milli bir devlet kurmuştur.
Bağımsız ve hür yaşama arzusuyla, her türlü yokluk ve zorluğa rağmen büyük bir inanç ve iman gücüyle elde edilen bu zaferi sürekli kılmak isteyen; milletimizi bu mücadele’ye götüren şartları ve zafere kadar geçen süreci çok iyi bilen, hedefi en baştan tam bağımsızlık ve muasır medeniyetler seviyesini aşma olarak belirleyen Atatürk, bu hedeflere ancak Cumhuriyet ve demokrasi ile varılabileceğini görmüştür.
Devletin meşruti yönetimle devamı veya çeşitli devletlerin manda ve himayelerinde varlığını sürdürmesi gibi öneri ve alternatifleri şiddetle reddetmiş; Türk milletinin yaşamasının yalnız ve ancak hür ve bağımsız Türk devleti ile mümkün olacağına olan inancını ortaya koymuştur.
Cumhuriyetimizi, tıpkı kuruluş felsefesinde olduğu gibi, tam bağımsız, güçlü ve demokrasi içinde bir dünya devleti olarak yaşatmak için bugün hepimize büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir.
Bu sebeple de, İmparatorluktan Cumhuriyet’e doğru giden süreci çok iyi bilmek, anlamak, kavramak ve her zaman hatırda tutmak zorundayız. Çünkü bu süreç devletimizin bekası ve milletimizin geleceği, huzur ve mutluluğu açısından çok önemli bir rehberdir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının sarsılmaz bir vatan sevgisi ve istiklal aşkıyla büyük zorlukları aşarak yükselttikleri Türkiye Cumhuriyeti, aynı ideallere büyük bir sadakatle sahip çıkan yeni nesillerin omuzlarında yeni ufuklara doğru ilerlemektedir.
Dün olduğu gibi bugün de milletimizin üzerine çökmek isteyen kara bulutları, Türk Milliyetçileri dağıtacak ve Türk Milleti’ni aydınlığa kavuşturacaktır. Türk Milleti’nin birlik ve bütünlüğüne kast eden hainler karşılarında Ülkücü Hareket’i bulacaklardır. Ülkücüler; Türk Milleti’nin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı uğruna üzerine düşen her türlü fedakârlığı yapmaya hazırdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, bu büyük günün 96. yıldönümünde, bütün vatandaşlarımızın bayramını kutluyor, aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ