09 Ağustos 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAŞKAN ALİ ACAR’IN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI
12 Mayıs 2009 Salı 16:10

BAŞKAN ALİ ACAR’IN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar'ın 10-16 Mayıs “Engelliler Haftası” nedeniyle yayınladığı mesaj;

“Toplumumuzun önemli ve yadsınamayacak bir gerçeği olan engelli vatandaşlarımızın gerek iş hayatında, gerekse toplum yaşantısında attıkları takdire değer adımları çok yakından takip etmekteyiz. Onların bu kadar gayretli ve üretken olmaları biz yerel yöneticileri de artan bir heyecanla eksikliklerimizi giderme, günlük yaşantımızda engellilere yönelik düzenlemelere gitme ve proje üreterek geleceğimizi birlikte hazırlama hedeflerine yöneltmektedir.
Dünyanın ve ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan güzel Marmarisimiz'de gerek engelli halkımız için, gerekse tatili için bölgemizi seçen engelli konuklarımız için öncelikle toplu kullanım alanlarını en hızlı şekilde uyumlu bir dönüştürme işlemine sokmaya, yeni yapılan yerlerde de bu şartları en iyi şekilde uygulama çabası içerisindeyiz.
Yalnızca yerel yöneticilerin değil, toplumumuzun her kesiminin yeni yapılanmalarda engelli insanlarımızı düşünerek hareket etmesi bu kesime yönelik önce fiziksel, sonra da toplumsal gelişim rahatlığı sağlayacaktır.
Engelli vatandaşlarımıza yönelik etkinlikleri yoğun olarak yaşayacağımız “Engelliler Haftası”nın anlamını tüm yıl boyunca akıllarımızda taşımamız dileğiyle…”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ