14 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başka Barış Akarsular Ölmeyecek
26 Mayıs 2009 Salı 15:55

Başka Barış Akarsu'lar Ölmeyecek

Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, Şarkıcı Barış Akarsu'nun Trafik Kazasında Öldüğü Bodrum Torba Kavşağına Köprülü Kavşak Yapılmasına Onay Çıktığını Açıkladı.

Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, şarkıcı Barış Akarsu'nun trafik kazasında öldüğü Bodrum Torba kavşağına köprülü kavşak yapılmasına ilişkin projenin, Kültür Varlıklarını Koruma Kurulunca kabul edildiğini açıkladı.

Şarkıcı Barış Akarsu'nun yaşamını yitirdiği kazanın hemen ardından Karayolları 2. Bölge Müdürlüğünce köprülü kavşak projesi hazırlandığını, ancak Muğla Kültür Varlıklarını Koruma Kurulunun, kavşağın yapılacağı bölgede tarihi bir sarnıç bulunması nedeniyle düzenlemeye izin vermediğini anlatan Altıparmak, "Bu gelişme sonrasında uygun bir proje hazırlanarak tekrar kurula sunuldu ve kurul bu projeyi kabul etti" dedi.

Vali Altıparmak, kabul edilen proje doğrultusunda, Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü ekiplerinin en kısa süre içinde çalışmaya başlayacağını belirterek, şu bilgileri verdi:

"Kazanın olduğu yere köprülü kavşak yapılacak. Ayrıca Yatağan-Aydın-Çine yolunun Kafaca mevkisinde benzer bir proje hayata geçirilecek. Bu noktada çok sayıda ölümlü kaza meydana geliyordu. Bu iki noktada gerekli tedbirlerin alınması için her türlü çalışmayı bizzat takip ettim."

Barış Akarsu'nun kaza yaptığı Bodrum-Milas yolundaki "Torba Kavşağı"nın adı, Bodrum Belediye Meclisi tarafından "Barış Kavşağı" olarak değiştirilmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ