27 Ocak 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Basının önemi bir kat daha arttı”
08 Ocak 2009 Perşembe 22:35

“Basının önemi bir kat daha arttı”

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Acar mesajda “Özellikle içinde bulunduğumuz bilgi çağında basının önemi bir kat daha artarak, 4. güç olarak nitelendirilen medya, toplumun yönlendirilme


10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 sayılı yasanın kabulü nedeniyle ilan edilen Çalışan Gazeteciler Günü'nü nedeniyle Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar bir mesaj yayınladı mesajda Başkan Acar “Basın ve medya toplumlarda saydam ve demokratik bir rejimin gereği olarak son derece önemlidir. Günümüzde hızla gelişen kitle iletişim araçları ile birlikte gücü ve etkinliği her geçen gün biraz daha artan basın çalışanları kişilerin her türlü sorunlarını dile getirmelerine ve ülke gündemine ilişkin görüşlerini duyurmalarına imkan tanımaktadır. Çalışan gazeteciler bir taraftan haberleşme özgürlüğünü sağlarken bir diğer taraftan da kamuoyu oluşturulmasına yardımcı olmaktadırlar.

Özellikle içinde bulunduğumuz bilgi çağında basının önemi bir kat daha artarak, 4. güç olarak nitelendirilen medya, toplumun yönlendirilmesinde çok önemli bir rol oynamaktadır. Etik ilkelerine bağlı, ilkeli tarafsız meslek çalışanları genelde olduğu kadar yerelde de kamuoyu oluşturulmasına katkı sağlamaktadırlar.

Yazılı ve görsel basında yurttaşlarımızın gözü, kulağı, sesi olma görevini sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde başarıyla yerine getiren tüm meslek çalışanlarının 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 sayılı yasanın kabulü nedeniyle ilan edilen Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, içten sevgi ve selamlarımı sunarım” dedi.

YORUMLAR
İÇE SİNMEYEN HAREKETLER
LÜTFULLAH GÖKMEN
ACIYORUM BOYKOT EDİYORUZ
13 Ocak 2009 Salı 16:03
78.170.88.159
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ