19 Ağustos 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Basın toplantısında Busha ayakkabı fırlatıldı
15 Aralık 2008 Pazartesi 09:58

Basın toplantısında Bush'a ayakkabı fırlatıldı

Irak'ın başkenti Bağdat'a sürpriz bir veda ziyareti gerçekleştiren ABD Başkanı George W. Bush basın toplantısında büyük bir hakarete maruz kaldı. 2003'te Irak'ı işgal eden Bush'a "Veda ziyaretine geldin ha köpek" diye bağıran Iraklı bir gazetecinin kürsüy

Görevini 20 Ocak'ta yeni başkan Barack Obama'ya devretmeden Irak'a veda ziyaretinde bulunan misafir ABD Başkanı George W. Bush bu ülkede umduğu karşılığı bulamadı. Irak Başbakanı Nuri el Maliki ile ortak basın toplantısı düzenleyen Bush'a "Veda ziyaretine geldin ha köpek. Al işte sonun bu" diye bağıran Iraklı gazeteci Muntazır el Zeydi daha sonra ayakkabılarını çıkardı ve Amerikan başkanına doğru fırlattı. Bush'un özellikle ikinci ayakkabıdan ancak eğilerek kurtulduğu gözlendi. Salonda üçüncü sıradaki bir koltukta bulunan Zeydi'nin, Kahire'den yayın yapan Irak televizyonu El Bağdadiye'nin muhabiri olduğu öğrenildi. Zeydi korumalar tarafından apar topar salondan dışarı çıkarıldı.

Arap kültüründe en büyük hakaret kabul edilen ayakkabılara hedef olan Bush ise adamın derdinin ne olduğunu bilmediğini söyledi ve işi şakaya vurdu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
İstanbul Seçimlerini kim Kazanır
RÖPORTAJ