05 Ağustos 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbuğdan şaşırtan davet
10 Eylül 2008 Çarşamba 11:40

Başbuğ'dan şaşırtan davet

Orgeneral Başbuğ yine bir ilke imza attı. Tanışma toplantısına daha önce çağrılmayan gazeteleri davet etti. Bakın onlar hangileri?

Org. Başbuğ, basınla tanışma toplantısına akreditasyonu bulunmayan Yeni Şafak ve Star gazetelerini de davet etti Zaman, Taraf, Vakit ve Milli Gazete için yasak sürüyor

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, görevindeki ilk 10 gününde attığı adımlarla “farklı bir Genelkurmay Başkanı” görüntüsü sergiliyor. Basın yayın kuruluşlarının genel yayın yönetmeni ve Ankara temsilcilerini tanışma toplantısı için Genelkurmay karargahına davet eden Org. Başbuğ, davetliler listesinde Genelkurmay akreditasyonu bulunmayan Yeni Şafak ve Star gazeteleri yöneticilerine de yer verdi.

TOPLANTI 16 EYLÜL'DE!

16 Eylül'deki toplantı için Yeni Şafak ve Star'a yapılan davete rağmen “akreditasyon uygulaması” sona ermedi. Zaman, Taraf ,Vakit ve Milli Gazete davet edilmedi.

Org. Başbuğ gazetelerin yöneticileriyle 16 Eylül'de, televizyonların yöneticileriyle de 17 Eylül'de bir araya gelecek.

Toplantının ana gayesi karargahın yeni komutanlarıyla ile medya yöneticilerinin tanışması olacak. Genelkurmay Başkanlığı, 1990'lı yılların başlarından itibaren akreditasyon uygulamasını sürdürüyor. Önce kişisel bazda yürütülen uygulama, 28 Şubat sürecinden itibaren kurumsal hale getirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ