20 Eylül 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan Yardımcısı Arınç, nikah şahidi oldu
01 Eylül 2013 Pazar 22:13

Başbakan Yardımcısı Arınç, nikah şahidi oldu

Arınç: "Evlilik hayatı, insanı kötülüklerden muhafaza eder, meşru daire içinde, güzel evlatlarla insanların birbirleriyle mutmain olmasına yol açar

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Evlilik hayatı, insanı kötülüklerden muhafaza eder, meşru daire içinde, güzel evlatlarla insanların birbirleriyle mutmain olmasına yol açar" dedi.

Arınç, Manisa İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz'ın oğlu Hüseyin Solmaz ile Ensar Vakfı Manisa Şube Başkanı Arif Çeler'in kızı Betül Çeler'in Saruhan Otel'deki düğününde nikah şahitliği yaptı.

Genç çifte mutlulular dileyen Arınç, yakından tanıdığı Solmaz ile Çeler ailelerinin evlilik bağı ile buluşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Solmaz çiftinin topluma örnek bir evlilik kurmasını arzuladığını ifade eden Arınç, "Her günleri böyle mutlu olmayabilir. Birbirlerini daha çok severek, dayanışma içinde evliliklerini sürdürmelerini dilerim" dedi.

Müslümanlıkta evlilik ile nikahın büyük önem taşıdığını vurgulayan Arınç, şöyle konuştu:

"Örf, adet ve geleneklerimizde evliliği çok önemseriz, hatta kutsarız. Bizim için nikahsız beraberlikler iyi değildir. Çocuklarımızın evliliklerini yaptırmak, onları bir araya getirmek çok güzel. Her şey kısmetle ama evlilik hayatı, insanı kötülüklerden muhafaza eder, meşru daire içinde, güzel evlatlarla insanların birbirleriyle mutmain olmasına yol açar. Bugün toplumdaki pek çok kötü hastalığın temelinde buna karşı durmak var. Gençlerimize evlilik kısmet oldu. Allah hepimize böyle güzel evlilikler nasip etsin."

Arınç, konuşmaların ardından aile cüzdanını gelin Betül Çeler'e verdi.

Çiftin nikah şahitliklerini, Başbakan Yardımcısı Arınç, Manisa Valisi Abdurrahman Savak, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, AK Parti Manisa Milletvekilleri Selçuk Özdağ, Muzaffer Yurttaş, Hüseyin Tanrıverdi ile Uğur Aydemir yaptı.

Muhabir: Efsun Yılmaz
Yayınlayan: Ersin Altınsoy

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ