05 Haziran 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan Erdoğan ulusa seslendi
28 Eylül 2008 Pazar 20:48

Başbakan Erdoğan ulusa seslendi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ramazan ayının, milletçe birbirine bağlılığın güçlendiği, iyilik, paylaşma ve yardımlaşma duygularının canlandığı bereketli bir ay olduğuna işaret ederek, "Bir kere daha fark ettik ki biz birbirine etle tırnak kadar yakın, s

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ramazan ayının, milletçe birbirine bağlılığın güçlendiği, iyilik, paylaşma ve yardımlaşma duygularının canlandığı bereketli bir ay olduğuna işaret ederek, "Bir kere daha fark ettik ki biz birbirine etle tırnak kadar yakın, sıkılmış bir yumruk gibi sımsıkı bağlarla birbirine bağlı bir milletiz" dedi.

Erdoğan, televizyonlarda yayımlanan Ulusa Sesleniş konuşmasında, bir ramazan ayının daha geride bırakıldığını ve bayram coşkusuna hazırlanıldığını ifade etti.


Her yıl olduğu gibi bu yıl da ramazan ayının, milletçe birbirine bağlılığın güçlendiği, iyilik, paylaşma ve yardımlaşma duygularının canlandığı bereketli bir ay olduğuna işaret eden Başbakan Erdoğan, "Ramazan ayı boyunca Doğudan Batıya, köylerden şehirlere hep bu duygu birliğini müşahede ettik. Yediden yetmişe, küçükten büyüğe, kadından erkeğe hepimiz, birbirinin derdine derman olmanın, yarasına merhem olmanın, dost olmanın, kardeş olmanın, komşu ve arkadaş olmanın sıcaklığını kalplerimizde hissettik" dedi.
Erdoğan, "Ramazan Bayramı'nı aynı coşku ve heyecanla idrak ederek, güzelliklerle dolu bu ayı taçlandırmış olacağız" diye konuştu.

"KÜRESEL DALGALANMADAN ETKİLENİYORUZ AMA..."
Konuşmasında ekonomik gelişmelere de değinen Erdoğan, Türkiye'nin, küresel dalgalanmadan etkilendiğini ve etkileneceğini belirterek, "Ancak burada önemli bir hususun altını çizmek istiyorum. Türkiye artık eskisi gibi, krizlere ve dalgalanmalara karşı zayıf değil, makroekonomik temellerini güçlendiren, hızlı bir değişim ve dönüşüm yaşayan bir ülkedir" dedi.
Öncelikle, mali disiplinden asla taviz vermediklerini ve vermeyeceklerini anlatan Erdoğan, "Geldiğimiz noktaya bakıldığında Türkiye, birçok Avrupa Birliği ülkesinden daha iyi durumdadır. Kamu borcunun Gayri Safi Yurt İçi Hasıla'ya (GSYİH) oranı Avrupa Birliği üyesi ülkelerde ortalama yüzde 60 seviyelerindeyken, bu oran ülkemizde 2007 yılı sonunda yüzde 39 düzeyine kadar çekilmiştir" şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ