04 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan Akaydını Kabul Etmedi
02 Haziran 2009 Salı 17:56

Başbakan Akaydın'ı Kabul Etmedi

Başbakan Erdoğan'ın, Antalya'nın CHP'li Yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın'ın Randevu Talebini Kabul Etmediği Ortaya Çıktı.

Başbakan Erdoğan'ın, Antalya'nın CHP'li yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın'ın randevu talebini kabul etmediği ortaya çıktı.
Belediyeler Birliği toplantısı için Ankara'ya gelen Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, konuyla ilgili Akşam Gazetesi'ne açıklamada bulundu.

GEREKÇESİZ REDDETTİ

Akaydın, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin AKP'den CHP'ye geçmesinin ardından tatilini Hatay'da yapan Erdoğan'ın, basında çıkan haberlerden sonra Antalya Belek'e geçerek bir otelde konaklamasını da şöyle değerlendirdi:

'Başbakan'ın Antalya'da tatilini geçirmesinden onur duyarız, şeref duyarız. Başbakanımızın buraya gelmesini isteriz, zaten bunu da belli etmiştik. Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile özel bir irtibatım yok. Eskiden beri ilişkimiz olan bir kişi. Kendisinin Antalya'ya yönelik desteklerini bekliyoruz.'Akaydın, yerel seçimleri kazanmasının ardından Başbakan ile görüşme talebinin olup olmadığı sorusuna da şu yanıtı verdi:

'Başbakan, nisan sonunda biliyorsunuz ki Hatay'dan Antalya Belek'teki otele geçti. Benim ilk girişimim de 'Antalya'ya Hoşgeldin' ziyareti için Başbakan'a talepte bulunmak oldu. Yani konakladığı otelde Başbakan'ı ziyaret etmek istedim. Ancak Başbakan bu talebi kabul etmedi. Gerekçe de bildirilmedi. Bana hiçbir şekilde geri dönülmedi.'Bunun kendisini üzüp üzmediği sorusuna Akaydın, 'Bu, bizi yıldırmaz, bizler kibar insanlarız. Başbakan ne zaman gelse, burada ağırlamaktan mutluluk duyarız' diye yanıt verdi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ