12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Barlar sokağına özel koruma!
24 Aralık 2008 Çarşamba 10:20

Barlar sokağına özel koruma!

Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, turizm sezonunda, her gün yüz binlerce tatilcinin eğlendiği Bodrum, Marmaris ve Fethiye'deki barlar sokaklarında, özel önlemler almayı ve özel korumalar çalıştırmayı planladıklarını söyledi. Vali Altıparmak, başkanı olduğu M

              MARTAB'ın Grand Yazıcı Otel'de yaklaşık üç saat süren olağanüstü kuruluna Vali Ahmet Altıparmak'ın yanı sıra aralarında Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, belde belediye başkanlarının da bulunduğu 55 birlik üyesi katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından oturumun divan başkanı Armutalan Belde Belediyesi Başkanı Muhammet Ünlü'nün okuduğu 2008 faaliyet raporu ile birliğin 2009 yılı tahmini bütçesinin 1 milyon 671 bin 736 YTL olması oy birliğiyle kararlaştırıldı. Oylamaların ardından söz alan MARTAB Başkanı Vali Altıparmak, bütçe kapsamındaki yatırım planlarını madde madde açıkladı. Turizmin en büyük eksikliklerinden biri olarak belirttiği kalifiye elemanların yetiştirilmesi amacıyla eğitim harcamalarına büyük pay ayırmayı düşündüklerini vurgulayan Vali Altıparmak, çılgın geceleriyle dünyaca ünlü Marmaris Barlar Sokağı'nın giriş ve çıkışlarının özel korumalarca kontrol edilmesini sağlamak amacıyla ödenek hazırlamayı da planladıklarını ifade ettikten sonra şunları söyledi:

“Sokağın tüm giriş ve çıkışlarına özel güvenlik görevlileri yerleştirmeyi düşünüyoruz.. Böylelikle, faillerin sokaktan kaçmasını, sokağa kesici ya da patlayıcı alet girmesini engelleyerek sokağın bir güven adası haline getirmeyi, tatilcilerin huzur ve güven içersinde eğlenmesini sağlamaya katkıda bulunmayı hedefliyoruz”

Vali Altıparmak'ın sıraladığı tüm maddeler, üyeler tarafından oybirliğiyle kabul edildi.
Altıparmak, kurul sonrası, gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Marmaris Barlar Sokağı'nda almayı planladıkları “özel” önlemleri, Bodrum ve Fethiye'de de hayata geçirmek istediklerini ifade etti.

TURİSTİN ÜSTÜ ARANACAK MI?
Vali, “Söz konusu sokaklara gireceklerin üstü aranacak mı?” şeklindeki soruya ise “Konu, Bodrum ve Fethiye altyapı birliklerinde de gündeme gelecek. Birlik encümenleri söz konusu önlemlerin şeklini, güvenlik görevlilerin sayıları gibi ayrıntıları belirleyecek. Encümenlerde şekillenecek şartlar, birlik meclislerince onaylanırsa hayata geçirilecek. Yani şimdiden uygulanış şekli hakkında net bir şey söylemek yanlış olur” dedi.

Kurulun kalan bölümünde ele alınan birliğe alınacak sözleşmeli personellere verilecek ücretleri belirleyen tüzük değişikliği de oy birliği ile kabul edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ