21 Ocak 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçeli’nin af çağrısı kimleri kapsıyor
14 Mayıs 2018 Pazartesi 11:36

Bahçeli’nin af çağrısı kimleri kapsıyor

MHP lideri Devlet Bahçeli seçimlerin erkene alınması çıkışından sonra bir çıkış daha geldi. Bahçeli’den, cezaevindeki mahkumlara ilişkin son dakika açıklaması geldi. Peki Bahçeli’nin af çıkışı kimleri kapsıyor?

MHP lideri Devlet Bahçeli seçimlerin erkene alınması çıkışından sonra bir çıkış daha geldi. Bahçeli’den, cezaevindeki mahkumlara ilişkin son dakika açıklaması geldi. Peki Bahçeli’nin af çıkışı kimleri kapsıyor?

Kritik dönemlerde aldığı önemli kararlarla adından hep söz ettiren Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den yine gündemi değiştirecek bir açıklama geldi. MHP lideri Bahçeli, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "Kader çizgimiz bellidir. Bunun değiştirmek harcımız değildir. Ancak kader mahkumlarının talihini değiştirebilir, onların elinden tutabilir, zincirlerinden ve zindanlardan onları çekip çıkarabiliriz." dedi.

{relation id:463822 slug:'kursat-yilmaz-kimdir-kursat-yilmaz-nerelidir'}

{relation id:463971 slug:'cumhurbaskani-erdogandan-bahcelinin-af-cikisina-cevap'}

ZİNDANLARDAN ONLARI ÇEKİP ÇIKARABİLİRİZ

 Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin eski genel başkanı Selahattin Demirtaş'ın cezaevinden çıkarılması için yapılan kampanyalara tepki gösteren Bahçeli, "Peki, ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı? Bu kardeşlerimizi taş duvarların ardında çürümeye terk etmek ne kadar adil ve adaletlidir? PKK’lı alçaklar, FETÖ’cü caniler, vatan ve millet düşmanları demokrasi ve özgürlük adına sahiplenilirken, kaderlerinin kurbanı olmuş mağdurlarla ilgili lehlerinde hukuki ve ahlaki bir düzenleme yapılması, onların aydınlığa kavuşturulmaları tez elden sağlanmalıdır. Kader mahkumlarının talihini değiştirebilir, onların elinden tutabilir, zincirlerinden ve zindanlardan onları çekip çıkarabiliriz. Tartışma ve konuşmaya değmez mi?" ifadelerini kullandı.

{relation id:463825 slug:'alaattin-cakici-kimdir'}

ÜLKÜCÜ SEVDALISI OLAN YİĞİTLER...

Peki, ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı? Bu kardeşlerimizi taş duvarların ardında çürümeye terk etmek ne kadar adil ve adaletlidir?Hain el üstünde, vatan ve millete sadakat duyanlar geri planda! Böyle bir yanlış sürdürülebilir mi? Peki, teröristler için methiye düzenler, PKK/FETÖ müdafaası yapanlar kader kurbanlarına ne diyecekler? Onların yüzlerine nasıl bakacaklar?

 AF ÖNERİSİNDEN YARARLANMAYACAKLAR KİMLER?

Çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri, PKK’lılar, FETÖ’cüler hariç olmak üzere, demir parmaklıkların gerisinde özgürlük düşü kuran,zindanda gün sayan, dama düşüp sevdiklerinin ve sevenlerinin hasretini çeken kader kurbanlarını afla taltif etmek niye akıllara gelmez? PKK’lı alçaklar, FETÖ’cü caniler, vatan ve millet düşmanları demokrasi ve özgürlük adına sahiplenilirken, kaderlerinin kurbanı olmuş mağdurlarla ilgili lehlerinde hukuki ve ahlaki bir düzenleme yapılması, onların aydınlığa kavuşturulmaları tez elden sağlanmalıdır.

 KADER ÇİZGİMİZ BELLİ

 PKK’lı Cumhurbaşkanı adayının serbest bırakılmasını canla, başla destekleyen karanlık ittifak tarafları ve holigan taraftarları, sesi çıkmıyor diye kader kurbanlarının sahipsiz olduğunu falan mı düşünüyorlar? Eğer böyleyse halt ediyorlar, kesinlikle yanlışa düşüyorlar. Kader çizgimiz bellidir. Bunun değiştirmek harcımız değildir. Ancak kader mahkumlarının talihini değiştirebilir, onların elinden tutabilir, zincirlerinden ve zindanlardan onları çekip çıkarabiliriz. Tartışma ve konuşmaya değmez mi? Hadi buyurun.

BAHÇELİ'NİN AF ÇAĞRISINA AK PARTİ'DEN SON DAKİKA CEVABI

AK Partili Burhan Kuzu, Devlet Bahçeli’nin af çağrısından sonra kendi kişisel görüşlerini şu şekilde açıkladı: “Hükümet adına hiçbir bilgim yok; fakat affı hiçbir zaman prensip olarak düşünmedik. Af normal şartlar altında çıkabilir.” Diyerek tam olarak affın çıkıp çıkmayacağı konusunda bilgi sahibi olmadığını belirtti.

"RAHŞAN AFFI GİBİ OLACAKSA ÇIKMASIN"

Yıllar önce çıkan Rahşan Affı’nda, suçluların büyük bir bölümü dışarıya çıkmış ve mevcut hükümeti zora sokmuştu. Burhan Kuzu konuyla ilgili, “Eğer bir af çıkacaksa bu Rahşan affı gibi olmamalı. Rahşan affı gibi olacaksa çıkmasın.” İfadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun?
RÖPORTAJ