16 Temmuz 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçeliden hükümete sert uyarı
30 Nisan 2009 Perşembe 00:20

Bahçeli'den hükümete sert uyarı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Lice'de 9 askerin şehit olmasıyla sonuçlanan bombalı saldırı ile ilgili olarak hükümete yüklendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Lice'de 9 askerin şehit olmasıyla sonuçlanan bombalı saldırı ile ilgili olarak hükümete yüklendi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Lice'de 9 askerin şehit olmasıyla sonuçlanan bombalı saldırı ile ilgili olarak hükümete yüklendi. Bahçeli, söz konusu olayla ilgili olarak, “Irak üzerinden PKK ile dolaylı müzakere yapmaya çalışan hükümetin attığı yanlış adımları mutlaka gözden geçirmesini zorunlu hale getirmiştir" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı açıklamada, Diyarbakır'ın Lice İlçesi Abalı Köyü yakınlarında, güvenlik güçlerini taşıyan aracın teröristlerce yola döşenmiş mayının patlaması sonucunda dokuz askerin şehit olduğunu belirterek, “elim olay aziz milletimizi derin bir üzüntüye sevk etmiştirö dedi. Söz konusu terör saldırısı ile ilgili olarak hükümetin politikalarına değinen Bahçeli, “Bu son olay, Kuzey Irak'ta yuvalanan ve Türkiye'de siyasallaşan bölücülüğün ve bölücü terörün son bulması için, Irak üzerinden PKK ile dolaylı müzakere yapmaya çalışan hükümetin attığı yanlış adımları mutlaka gözden geçirmesini zorunlu hale getirmiştir"dedi.

Devletin birlik ve bütünlüğünün başka milletlerin insafına, başka devletlerin inisiyatifine ve aşiret reislerinin kararına bırakılamayacağının “herkes tarafındanö artık anlaşılması gerektiğini vurgulayan Bahçeli, “Hükümetin yıllardır terörü önleme adına devreye soktuğu arabulucu, koordinatör, eşzamanlı istihbarat, el sıkışma, kucaklaşma, pazarlık yapma, masaya çağırma, örtülü af çıkarma, kimlikleri okşama, bölücü taleplere sempatik görünme gibi denediği bütün teslimiyet yolları tamamıyla iflas etmiştir"dedi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ