05 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçeli Babacana neden sinirli!
10 Eylül 2008 Çarşamba 17:22

Bahçeli Babacan'a neden sinirli!

Bahçeli Babacan'ın randevu talebini reddetti. Bu kırmızı kartın sebebini ise yine MHP açıkladı. Bakın Bahçeli Babacan'a neden sinirli?

MHP lideri Bahçeli'nin, Dışişleri Bakanı Ali Babacan'a randevu vermeme nedeni MHP'den yapılan bir açıklama ile ortaya çıktı. Neden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Ermenistan ziyaretine olan tepki...

MHP Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Osman Çakır, Dışişleri Bakanı Ali Babacan'a, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Ermenistan ziyaretiyle ilgili açıklamasına verdiği tepki nedeniyle randevu vermediklerini ancak AB Genel Sekreteri Oğuz Demiralp ve Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zerrin Korutürk'ün dün kendisini ziyaret ettiğini söyledi.

Çakır, fındık üreticilerinin sorunlarına ilişkin TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın, Ulusal Program Taslağını sunmak üzere istediği randevu talebini MHP'nin reddettiğinin anımsatılması üzerine Çakır, MHP'nin Babacan'a, randevusu vermemesinin altında bazı nedenlerin yattığını bildirdi. Çakır, ''Bu da Sayın Babacan'ın, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Ermenistan ziyaretiyle ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin basın açıklamasına verdiği tepkinin altında aranmalıdır'' dedi.

Çakır, AB Genel Sekreteri Büyükelçi Oğuz Demiralp ve Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zerrin Korutürk'ün, MHP Genel Merkezi'nde, dün, kendisini ziyaret ederek, ulusal program taslağını sunduğunu belirtti.

Çakır, taslağı inceleyeceklerini, düşünce ve katkılarını, gerekli olması halinde hükümete bildireceklerini vurguladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ