13 Temmuz 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçeli, AKPnin Yüzde 47yi  Aşmmaalı
05 Ocak 2009 Pazartesi 23:15

Bahçeli, AKP'nin Yüzde 47'yi Aşmmaalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP'nin 29 Mart 2009 Seçiminde Yüzde 47'yi Bir Oy Bile Aşarsa Türkiye'nin Felakete Gideceğini İddia Etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP'nin 29 Mart 2009 Seçiminde Yüzde 47'yi Bir Oy Bile Aşarsa Türkiye'nin Felakete Gideceğini İddia Etti.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP'nin 29 Mart 2009 seçiminde yüzde 47'yi bir oy bile aşarsa Türkiye'nin felakete gideceğini iddia etti.
Bahçeli dün Anadolu Gösteri Merkezi'nde Ankara adaylarını kamuoyuna tanıttı, şunları söyledi: "Eğer bu şekliyle devam ederse 29 Mart'tan sonra bugünkü AKP bir oy daha fazla alırsa, arkasındaki medya öyle bir takdimde bulunur ki, yaptıkları bütün kötülükler meşruiyet kazanır ve Allah muhafaza sonu hep beraber felaket olur. AKP'ye daha önce oy verenler de iyi düşünmelidir. Bugünkü iktidarı şımartacak bir seçim sonucu ortaya koymamalıdırlar. Bu seçim AKP'yi yollarken yeni bir iktidarın da işareti olmalıdır. Bazı AKP'li çevreler 'Ülkede muhalefet yoktur' diyorlar. Bütçe görüşmesinde iktidar sözcüsü de bunu söyledi. Meclis'te 338 milletvekiliyle muhalefeti olmayan bir partiye ne denir? Siyaset dilinde bunun adı devlet partisi olur. Ortadoğu'ya bakarsanız Baas partisi olur. Böyle bir gidişata dur demek gerekir. Onun için AKP oy kaybetmelidir."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ