28 Mayıs 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahar Türkkandan Yeni Klip
26 Temmuz 2013 Cuma 16:06

Bahar Türkkan'dan Yeni Klip

"Efil Efil" isimli albümüyle kısa sürede gönüllerin sultanı olan ve Türk Sanat Müziği'nin kadife sesli sanatçılarından Bahar, ilk albümüyle büyük beğeni topladı.

"Efil Efil"  isimli albümüyle kısa sürede gönüllerin sultanı olan ve Türk Sanat Müziği'nin kadife sesli sanatçılarından Bahar, ilk albümüyle büyük beğeni topladı.

Aslen Hatay İskenderun'lu bir ailenin kızı olan Türk Sanat Müziği Sanatçısı Bahar, İlk orta ve lise eğitimini Hatay'da tamamladı. 14 yaşından beri müzikle yakından ilgilenen sanatçı, müzisyen bir aileden geliyor. Özellikle baba tarafının müzikle ilgisi olan başarılı sanatçı Bahar Türkkan , Seyhan Müzik etiketi ile ilk albümü "Efil Efil" ile gönülleri fethetti.

Hazırlıklarının 4 yıl sürdüğünü belirten genç sanatçı, alanında bir birinden değerli sanatçılarla çalışıldığını belirtti. 10 şarkının yer aldığı albümde 5 tanede anonim Türkü var. Başarılı sanatçı Bahar albümünde, Orta Anadolu, Hatay yöresi türkülerinin yanı sıra Karadeniz ve Arap ezgilerini de yer verdi.

Ethem Yavuz ve Ali Onur Köse'den özel müzik eğitimi alan güzel sanatçı, ayrıca özel tiyatrolarda da oynayarak kendini geliştirdi.

Ümit Tokçan, Zara, İbrahim Tatlıses, Cengiz Özkan,  Neşet Ertaş ve Müslüm Gürses gibi isimlerin kendi hayatında çok önemli bir yeri olduğunu belirten Bahar Türkkan , " İnşallah sevdalısı olduğum Türk Halk Müziği'nde de kendimi en iyi şekilde yetiştirerek ismimi ölümsüzleştirmek istiyorum" dedi.

Albüm fotoğraflarını Zeynel Abidin Ağgül'ün çektiği "Efil Efil albümünün ilk video klibi,  Cumali Çöp yönetmeliğinde "Dıv Dıv" adlı türküye çekildi. GEnç sanatçı şimdilerde ise üçüncü klibini çekmek için hazırlanıyor.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ