08 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bağıştan ilginç savunma
26 Ağustos 2008 Salı 12:51

Bağış'tan ilginç savunma

Egemen Bağış, mesai arkadaşını ilginç bir şekilde savundu. Bağış, “Cahil değil. Bankacı. Öyle imza atmaz” dedi.

ANKARA- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış, hakkında 1 milyon dolarlık rüşvet belgesi iddiası ortaya atılan AK parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli'yi ilgiç bir şekilde savundu. Bağış, “Şaban Dişli herhalde kötü niyetli olsa onu kâğıda döküp imzalattıracak kadar saf bir insan değil. Bunun mutlaka bir izahı vardır. Biz bu konuda ancak arkadaşımızı dinledikten sonra görüşlerimizi belirtiriz' dedi.

BAŞARILIYIZ, SALDIRIYORLAR
'Öyle bir başarı elde ettik ki muhalefet partileri sürekli bize saldırmaya çalışıyorlar' diyen Bağış, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli hakkındaki iddialara da değindi. Bağış, şunları söyledi:
“Son zamanlarda çok değerli bir meslektaşım Dişli ile ilgili ithamlar ortaya atıyorlar. Bir de tutturmuşlar AK Partililer neden sessiz kalıyor? Yahu önce siz bir kendinize bakın. CHP'nin Genel Sekreteri peygamberimize, dinimize yaptığı hakaretten dolayı bir özür dilesin. Daha 2000 yılında bir takım muhalefet mensuplarının borsayı nasıl maniple ettiği hala konuşuluyor. Hala içlerindeki bir takım arkadaşların neden isim değiştirme ihtiyacı duyduğu kulislerde konuşuluyor. Onlardan hiçbir tıs yokken AK Partililere karşı 'Vurun abalıya'... Böyle saçmalıklar olmaz.' Dişli hakkındaki iddiaların ortaya atılmasından sonra partinin Merkez Yürütme Kurulu'nun (MYK) toplanmadığını anımsatan Bağış, 'CHP'li birilerinin iddiaları üzerine, yargısız infaz yapmaya kalkışmaları üzerine, arkadaşımıza karşı cephe mi almamızı bekliyorlar?' dedi.


DENEYİMLİDİR
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış, Şaban Dişli'nin cahil bir insan olmadığını, uzun yıllar yurt dışında önemli bankalarda genel müdürlük yaptığını, 14 yıl Hollanda'da çok önemli görevlerde bulunduğunu anlatarak, 'Herhalde kötü niyetli olsa onu kâğıda döküp imzalattıracak kadar saf bir insan değil. Bunun mutlaka bir izahı vardır. Biz ancak bu konuda arkadaşımızı dinledikten sonra görüşlerimizi belirtiriz' diye konuştu.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ