12 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydın'da okul müdürlüğü atamalarına tepki
05 Eylül 2013 Perşembe 10:43

Aydın'da okul müdürlüğü atamalarına tepki

Tüm Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Karakaşlı:- "Milli eğitimde keyfilikler, kişisel hesaplarla yapılacak tercihler ülkemizin geleceğine darbe indirmekle eşdeğerdir

Tüm Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Karakaşlı, Aydın'daki okul müdürlüğü için yapılan mülakatların objektif kriterlere dayanmadığını öne sürerek, "Milli eğitimde keyfilikler, kişisel hesaplarla yapılacak tercihler ülkemizin geleceğine darbe indirmekle eşdeğerdir" dedi.

Karakaşlı, yaptığı yazılı açıklamada, Aydın'da okul müdürlüğü için geçen hafta yapılan mülakatların objektif kriterlere dayanmadığını savundu.

Mülakatta, komisyon üyelerinin önlerinde adayların daha önce aldıkları sınav puanlarının bulunduğunu, bunun şüphe oluşturduğunu kaydeden Karakaşlı, açıklamasında ifadelere yer verdi:

"Mülakatta, daha önce sınavlarda yüksek puan alanların birçoğuna düşük puan verilmesini, düşük puanlı bazı kişilerin ise yüksek puan almasını kimse hakkaniyetle izah edemez. Bu mülakatla bir çok meslektaşımız mağdur edilmiş, onurları ile oynanmış, milli eğitime güvenleri sarsılmıştır. Milli eğitimde keyfilikler, kişisel hesaplarla yapılacak tercihler ülkemizin geleceğine darbe indirmekle eşdeğerdir."

Karakaşlı, mülakatın iptal edilerek objektif kriterlerle yeniden yapılmasını beklediklerini bildirdi.

Muhabir: Suat Deniz
Yayınlayan: Serdar Yılmaz

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun?
RÖPORTAJ