19 Şubat 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“ATA’YA SAYGI VE CUMHURİYET İÇİN KUCAKLARINDA BEBEKLERİYLE ASAR DAĞI’NA YÜRÜDÜLER”
04 Kasım 2019 Pazartesi 13:25

“ATA’YA SAYGI VE CUMHURİYET İÇİN KUCAKLARINDA BEBEKLERİYLE ASAR DAĞI’NA YÜRÜDÜLER”

Cumhuriyetin 96. yılı tüm yurtta olduğu gibi Muğla’da da çeşitli etkinliklerle ve büyük bir coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Teknoloji ve Kültür Okulları bu yıl 3.sünü organize ettiği geleneksel hale gelen “Ata’ya Saygı ve Cumhuriyet Yürüyüşü”nü, Muğla’nın sembolü olan Asar Dağı’nın zirvesinde bulunan Bayrağa çıkarak gerçekleştirdi.

Yürüyüşe, Muğla Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü rehberlik ederken; öğrenci, öğretmen, veliler ve MUYABİR ortaklarının oluşturduğu yüzlerce kişilik TEK Koleji ailesinin, yoğun bir katılım gösterdiği görüldü.

Muğla Kurşunlu Camii önündeki meydandan başlayarak, Muğla’nın kültürel dokusunu oluşturan tarihi Muğla evlerinin arasından Asar Dağı’na doğru gerekleşen yürüyüş, dağın zirvesinde bulunan Türk Bayrağı’nda son buldu. Burada ve güzergah boyunca sosyal duyarlılığını da gösteren grup çevre temizliği de yaptı. Kucağında bebekleri ve küçük çocuklarıyla bu yürüyüşü tamamlayanlar herkes tarafından büyük takdir topladı.

Teknoloji ve Kültür Okulları Genel Müdürü Celalettin Demirel: “Bu anlamlı etkinliği geleneksel hale getirerek Cumhuriyetimizin 96.yılında 3.sünü gerçekleştiriyor olmaktan son derece mutlu olduklarını belirterek destek veren tüm katılımcılara teşekkür etti.”

Programın sonunda, yine kontrollü bir şekilde zirveden şehir merkezine gelen gruba hazırlanan kumanyalar dağıtılarak program sona erdi.

resim2.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ