15 Temmuz 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aslan Efe Şehit ve Gazilere yürüyor
16 Ekim 2008 Perşembe 01:17

Aslan Efe Şehit ve Gazilere yürüyor

Muğla'nın Marmaris ilçesinde yaşayan Adnan Yamanlar, Güneydoğu'da şehit olan güvenlik güçlerinin ve gazilerin anısına, efe giysileriyle Ankara'ya yürümeye başladı.

ŞEHİT VE GAZİLER İÇİN ANKARA'YA YÜRÜYOR

-MARMARİS'TE ''ASLAN EFE'' LAKABIYLA TANINAN ADNAN YAMANLAR, ŞEHİT VE GAZİLERİN ANISINA EFE KIYAFETİYLE ANKARA'YA YÜRÜMEYE BAŞLADI

Muğla'nın Marmaris ilçesinde yaşayan Adnan Yamanlar, Güneydoğu'da şehit olan güvenlik güçlerinin ve gazilerin anısına, efe giysileriyle Ankara'ya yürümeye başladı.


İlçede ''Aslan Efe'' lakabıyla tanınan Yamanlar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kurtuluş Savaşı'ndaki birlik beraberlik ruhunu yeniden canlandırmak, şehit ve gazilerin unutulmadığını göstermek için yürüyüş başlattığını söyledi.


Hiçbir araç kullanmadan elindeki Türk Bayrağı ile 800 kilometre yürüyeceğini anlatan Yamanlar, 29 Ekimde Anıtkabir'de olmayı planladığını belirtti.


Yamanlar, ''Ülkemizin her köşesinde kahramanca görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına, kahraman polislerimize ve fedakar korucularımıza destek olmak amacıyla yürüyeceğim'' dedi.
Atatürk'ün ''Vatan toprağı kutsaldır, asla kaderine terk edilemez'' sözüne dikkat çekmek için her geçeceği il, ilçe ve kasabadan yanındaki boş fişeklerin içine toprak dolduracağını bildiren Yamanlar, toprakları Anıtkabir'deki çiçeklere dökeceğini açıkladı.


Yürüyüşe başladığı andan itibaren kol, ayak ve gözlerinin kendisinin olmadığını ifade eden Yamanlar, şöyle konuştu:
''Ayaklarım, mayına basarak ayaklarını kaybetmiş gazi kardeşlerimin ayaklarıdır. Kollarım, çatışmada kollarını kaybetmiş, başkasının yardımıyla yemeğini yemek zorunda kalan gazi kardeşlerimin koludur. Gözlerim ise Genelkurmay Başkanımızın bir hastane ziyaretinde gözlerini bir mayın patlaması sonucu kaybetmiş 'Gözlerimi geri istiyorum' diyen o askerimizin gözleridir.''


Atatürk Meydanı'nda zeybek oynadıktan sonra yürüyüşüne başlayan Adnan Yamanlar'a vatandaşlar da alkışlayarak destek verdi.
Marmaris, Muğla, Aydın, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar güzergahından Ankara'ya yürüyeceğini belirten Yamanlar, arkasında hiçbir sponsor desteği bulunmadığını, isteyen herkesin kendisine katılabileceğini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ