22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aşkı için 3 bin kilometre pedal çevirdi
06 Eylül 2013 Cuma 14:48

Aşkı için 3 bin kilometre pedal çevirdi

Marmaris'te çalışan sevgilisini görmek için yaklaşık bir ay önce Polonya'dan yola çıkan Sebastian Niemeczek, günde 100 kilometre kat ederek 3 bin kilometrelik turunu tamamlayıp, aşkına kavuştu

Polonyalı amatör bisikletçi, Marmaris'te çalışan sevgilisini görmek için yaklaşık 3 bin kilometre pedal çevirdi.

Polonya'nın Poznan kentinden yaklaşık bir ay önce yola çıkan Sebastian Niemeczek, öğle saatlerinde Marmaris'e ulaştı. 19 Mayıs Gençlik Meydanı'na gelen Niemeczek'yi sevgilisi Eva Mras, Marmaris Belediyesi yetkilileri ve Marmaris Bisiklet Topluluğu üyeleri karşıladı. Belediye tarafından düzenlenen karşılama töreninde çifte çeşitli hediyeler verildi. Birbirlerine sarılan sevgililer, hasret giderdi.

Niemeczek, gazetecilere yaptığı açıklamada, günde ortalama 100 kilometre katederek yolculuğunu tamamladığını söyledi. Kız arkadaşını çok özlediğini belirten Niemeczek, "Zaten bir tur planım vardı. Onun burada olması, turu bitirmemde en büyük etken oldu. Yolculuğum sırasında Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Avusturya, Slovakya, Romanya, Bulgaristan ve Yunanistan'dan geçtim. Turun son durağı olarak da Marmaris'e ulaştım" dedi.

Bir süre burada kaldıktan sonra yeni bir tur için hazırlıklara başlayacağını ifade eden Niemeczek, bir sonraki tur güzergahının Filistin, Gürcistan ve Ukrayna olacağını kaydetti.

Marmaris'teki bir turizm firmasında çalışan Polonyalı Eva Mras ise sevgilisinin bu tura çıkıp, kendisine gelmesine çok sevindiğini anlatarak, "Turdan ilk bahsettiğinde imkansız gibi gelmişti. Ancak sevgilim bunu başardı ve 3 bin kilometrenin sonunda bana ulaştı. Şu an çok mutluyum" diye konuştu.

Muhabir: Levent Kişi
Yayınlayan: Ahmet Kayır

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun.
RÖPORTAJ