16 Temmuz 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Asık surat 4 milyar sterline mal oluyor
08 Ocak 2009 Perşembe 13:26

Asık surat 4 milyar sterline mal oluyor

İngiltere'de Turizm Gelirlerinin Kötü Servis ve Asık Suratlı Personel Yüzünden 4 Milyar Sterlin Düşmesi Bekleniyor.

TURİZME 'ASIK SURAT' DARBESİ

İngiltere'de Turizm Gelirlerinin Kötü Servis ve Asık Suratlı Personel Yüzünden 4 Milyar Sterlin Düşmesi Bekleniyor.İngiltere'de turizm gelirlerinin kötü servis ve asık suratlı personel yüzünden 4 milyar sterlin düşmesi bekleniyor.


İngiltere'nin turizm gelirlerinin, kötü servis ve asık suratlı personel yüzünden 4 milyar sterlin civarında düşmesinin ve çok sayıda sektör çalışanının işsiz kalmasının beklendiği bildirildi.

Geçen yıl 32 milyon turist ağırlayan ve 114 milyar sterlin turizm geliri elde eden İngiltere'nin turizm sektörünün en önemli ismi ve hükümetin turizm faaliyetlerinin başına getirdiği kişi olan Christopher Rodrigues, “kötü servis, aşırı yüksek fiyatlar ve asık suratlı personelin pek çok yabancı turistin İngiltere tercihini değiştirmesine neden olduğunu, bunun da ekonomik krizin giderek derinleştiği bu dönemde binlerce kişinin işsiz kalması ihtimalini ortaya çıkardığını” söyledi.


Hükümetin, 45 milyon sterlinlik bütçesi olan “VisitBritain” adlı projesinin başında bulunan Rodrigues, sadece turizm sektöründe 2009 yılında 50 bin kişinin işini kaybedebileceği uyarısında bulundu.

İngiltere'nin yanı sıra İskoçya ve Galler'in turizminden de sorumlu olan Rodrigues, İngiltere'yi ziyaret eden çok sayıda turistin bu ülkede, Akdeniz ülkeleri, ABD ve Uzak Doğu'da alıştığı rahatlık, güler yüz ve nezaketi bulamadığından yakındığına işaret ederek, otellerin barınma koşullarının iyileştirmesi gerektiğini de belirtti.

Rodrigues, bu değerlendirmelerin ışığında 2009 yılında turizm gelirlerinin 4 milyar sterlin kadar düşebileceği tahminine de yer verdi ve 2009'da sektördeki 30 ile 50 bin arasındaki çalışanın işsiz kalması ihtimalinin de altını çizdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ