01 Haziran 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aşçılar teknik hizmetler sınıfında olsun talebi
17 Aralık 2013 Salı 15:08

"Aşçılar teknik hizmetler sınıfında olsun" talebi

Genel Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Gül: "Bilgi birikimi, beceri gerektiren bir meslek yardımcı hizmetler sınıfında değil, teknik hizmetler sınıfında yer almalıdır

Genel Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Dr. Ali Gül, aşçılık mesleğinin bilgi birikimi ve beceri istediğini, bu nedenle ilgili kanunda yardımcı hizmetler sınıfında değil, teknik hizmetler sınıfında yer alması gerektiğini söyledi.

Gül, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin poliklinik girişinde yaptığı açıklamada, kamuda çalışan aşçıların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'na göre yardımcı hizmetler kadrosunda çalıştığını belirtti.

Bu sınıf dahilindeki alanların üst düzey eğitim ve belirli klasmandaki okullardan mezun olma gibi şartlar aramadığını kaydeden Gül, "Aşçılık mesleğinin yeterli derecede bir bilgi birikimi ve beceriyi gerektirdiği açık ve net olup, son yıllarda bir çok üniversite aşçılık bölümünü eğitim alanları içerisine dahil etmiştir. Bilgi birikimi ve beceri gerektiren bir meslek 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu dahilinde yardımcı hizmetler sınıfında değil, teknik hizmetler sınıfında yer almalıdır. Bu konuyla ilgili üyelerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi maksadıyla sendikamızca hazırlanan kanun değişikliği teklifi raporunu gerekli yerlere göndereceğiz" diye konuştu.

Muhabir: Halil Şahin
Yayınlayan: Serdar Yılmaz

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ