21 Mayıs 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Armutalanlı Kadınlardan 1 Mayıs Kutlaması
02 Mayıs 2009 Cumartesi 17:45

Armutalanlı Kadınlardan 1 Mayıs Kutlaması

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü dolayısıyla Armutalan Camiavlu Mahallesinde bulunan bir gurup kadın bir araya gelerek bu anlamlı günü kutladılar. Evde hazırladıkları pasta börekleri yiyen kadınlar saz ve davul-zurna eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

Armutalan Camiavlu Mahallesi Uslu Sitesi yanındaki belediyeye ait yeşil alanda yapılan kutlamaya yaklaşık olarak 100 kadın katıldı. Kutlamada Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü ve eşi Şennur Ünlü ile Belediye Meclis Üyesi İsmail Özbozdağ'da bulundu. Yapılan bu program hakkında bilgi veren kadınlar, “ Biz Camiavlu Mahallesinde bulunan bir gurup kadın olarak her ayın birinde bir araya geliyorduk. Mayıs ayı toplantımızda işçilerin bayramı olan emek ve dayanışma gününe denk geldi. Bizde bu toplantımızı biraz geniş tutup tüm tanıdıklarımızı davet ettik. Herkes evinden bir şeyler hazırladı. Ayrıca birazda eğlenmek için arkadaşlar saz ve davul zurna ayarlamışlar. Biz Camiavlulu kadınlar olarak tüm işçilerimizin bayramını kutluyoruz.” dediler.
Kutlamanın açılışında bir açıklama yapan Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, tüm işçilerin bayramını kutlayarak, “Bilindiği gibi bu gün 1 Mayıs ve işçilerimizin bayramı olan Emek ve Dayanışma Gününü. Tüm işçi dostlarımızın gününü kutluyorum. Bilindiği gibi bundan 1 ay önce seçimler oldu ve siz bayanlarımızın gayretli çalışması sonucu seçimi kazandık. Sizlere teşekkür ediyorum. Camiavlu Mahallemizde yaşayanlar olarak biliyorsunuz ki göreve geldiğimizden itibaren bu mahallemize çok büyük yatırımlar yaptık. Bundan sonra da bu yatırımlarımız devam edeceğiz.
Sizlerin sık sık bir araya gelmesi çok önemli. Bizde bundan sonra sizlerle bu tür toplantılarda bir araya gelip sizin fikirlerinizden yararlanacağız. Bu organizasyonu yapan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Yaklaşık olarak 2 saat süren kutlamada kadınlar gönüllerince eğlendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
İstanbul Seçimlerini kim Kazanır
RÖPORTAJ