12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Armutalan’da yabancılara ayrı mezarlık
21 Kasım 2008 Cuma 11:13

Armutalan’da yabancılara ayrı mezarlık

Armutalan'da ki Yabancı Uyruklu Vatandaşlara Ayrı Mezarlık


Bilindiği gibi Marmaris ve çevresinde çok fazla değişik uyruklu vatandaş yaşamakta. Bu yabancıların büyük bir çoğunluğu da Armutalan'da yaşamakta. Bu yabancı uyrukluların cenazelerini gömmek için Armutalan Belediyesi şehir mezarlığının 500 metrelik bir kısmına ayrı bir mezarlık oluşturdu. Konu hakkında bir açıklama yapan Başkan Muhammet Ünlü, bölgede çok fazla yabancı uyruklu vatandaşın yaşadığını belirterek, amaçlarının herkesin kendi inancına göre defnedilmek olduğunu söyledi.

Marmaris bölgesinde değişik ülkelerden çak fazla yabacı uyruklu insan yaşamakta. Bu insanların cenazelerini defnetmek için uygun mezar alanları bulunmamaktaydı. Bu sorunu ortadan kaldırmak için Armutalan Belediyesi tarafından şehir mezarlığının yanında ayrı bir alan oluşturuldu.
Şu anda bu alana yabancı uyruklular defnedilmekte. Bu mezar alanı hakkında bilgi veren Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, bedede Türklerin yanı sıra değişik uyruktan çok sayıda insanda yaşamakta olduğunu söyleyerek, bu insanların ölülerini gömmesi için özel bir mezar alanı bulunmadığını belirterek, “Beldemizde 100 kadar yabancı uyruklu insan yaşıyor. Bizde bunu göz önüne alarak bu mezarlığı oluşturduk. Şu anda bu alana defin işlemi yapılıyor. Artık herkes kendi inancına göre bu alana defnedilecek, bundan sonra da defnedilmeye devam edecek.

Şu anda bu alana 60 kadar mezar sığabilir. Bunun uzun süre yeteceğini tahmin ediyorum. Tabi kentimizin nüfusuna hızla artıyor. Yeni bir mezarlık oluşturacağımız zamanda yabancı uyruklular içinde ayrı bir yer ayıracağız.” bilgisini vererek, ayrı giriş ve çıkışı olan mezarlığa şu anda yabancı uyruklu 4 kişinin hazırlanan bu mezarlığa defnedildiğini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ