12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Armutalana kardeş şehrinden destek
05 Ocak 2009 Pazartesi 10:25

Armutalana kardeş şehrinden destek

Armutalan Belediyesinin kardeş şehri olan Bulgaristan'ın Balçık Kenti Belediye Başkanı Nikolay Angelov, Meclis Üyesi Stefan Pavlov ile iki iş adamı ve aileleri 3 günlük bir ziyaret için Armutalan'a geldiler.

Armutalan Belediyesinin kardeş şehri olan Bulgaristan'ın Balçık Kenti Belediye Başkanı Nikolay Angelov, Meclis Üyesi Stefan Pavlov ile iki iş adamı ve aileleri 3 günlük bir ziyaret için Armutalan'a geldiler. Yapılan ziyarette ortak projeler üzerinde çalışma yapılarak, yeni yıla hep beraber girildi. Bu yaptıkları ziyaret hakkında bilgi veren Balçık Belediye Başkanı Nikolay Angelov, ziyaretlerinin amacının, yeni yıla kardeş şehir belediye başkanı Muhammet Ünlü ile girmek olduğunu söyleyerek, karşılıklı projeleri konuştuklarını, ayrıca kısa zaman sonra yapılacak olan seçimler için Başkan Ünlü'ye destek olup başarı dilemek olduğunu belirtti.

Bilindiği gibi yaklaşık 8 ay önce Armutalan Belediyesiyle, Bulgaristan'ın Balçık Belediyesi kardeş şehir protokolünü imzalamıştı. O zamandan beri zaman zaman görüşülerek ortak çalışmalar yapılıyordu. Şu anda da Balçık Belediye Başkanı Nikolay Angelov, Meclis Üyesi Stefan Pavlov ile iki iş adamı ve aileleri 3 günlük bir ziyaret için Armutalan'a geldiler. Yeni yıla Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü ve Balçık Belediye Başkanı Nikolay Angelov beraber girerek bu dostluğun artarak devam edeceği mesajını verdiler. Bu üç günlük ziyarette hazırlanan çeşitli projeler üzerinde çalışmalar yapıldı.
Son gün akşam yemeğinde iki başkan bir araya geldi. Bu yemekte bir açıklama yapan Balçık Belediye Başkanı Nikolay Angelov, şu anda burada olmaktan ve yeni yıla Başkan Muhammet Ünlü ile beraber girmekten mutlu olduğunu belirterek, “ Marmaris'e Armutalan'a gelişim ilk değil ikinci. Samimiyetle karşılanmaktan çok mutluyum. Başkanıma ve heyetine çok teşekkür ederim. Biz yeni yıla kardeş şehrimizle girmek isteyip hazırladığımız projeler üzerinde çalışmak ve çok kısa zaman sonra burada yapılacak olan seçimler için Başkan Ünlü'ye destek olmak için geldik.
Buraya ikinci gelişim olduğu için Armutalan'ı gezme imkanım oldu. Gördüğüm kadarıyla birçok şey yeni yapılmış. Çok modern bir kent. Başka Muhammet Ünlü'yü tebrik ediyorum. Bu çalışmalarından dolayı onu kutlayıp, bundan sonrada daha iyi şeyler yapacağına inanıyorum. Kısa zaman sonra burada yapılacak seçimler için kendisine ve ekibine başarılar diliyorum.” dedi.
Başkan Muhammet Ünlü'de yemekte yaptığı açıklamada, Kardeş Belediye Başkanı Nikolay Angelov'un buraya gelmesinden çok mutlu olduğunu belirterek, “Bilindiği gibi Bulgaristan'ın Balçık Kentiyle daha önce kardeş olmuştuk. O zamandan beri kültürel, ekonomik çalışmalarda bulunuyorduk. Bunun ilk örneği olarak geçtiğimiz Haziran ayında Balçık'ta yapılan festivale halk oyunu gurubunu götürerek kültürel faaliyette bulunup dostluk ve kardeşliğimizi artmasına katkıda bulunmuştuk. Şu anda da Balçık Belediye Başkanı Nikolay Angelov ve heyeti burada. Çok kısa zaman için gelmelerine rağmen ortak projelerimizi konuştuk. Kısa zaman sonra bu projeleri hayata geçireceğiz.
Başkan Nikolay Angelov'un bu ziyaretinin başka bir nedeni de var. Bilindiği gibi 29 Mart'ta yerel seçimler var. Bu seçimler için bize destek olup başarı dilemek istediler. Bu destleri beni çok mutlu etti. Kendilerine çok teşekkür edip çalışmalarında başarılar diliyorum..” dedi.
Yemekten sonra iki heyette karşılıklı olarak çeşitli hediyeler verdikten sonra gece sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ