11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Armutalan Sağlık Ocağı inşaatında sona gelindi
22 Aralık 2008 Pazartesi 09:35

Armutalan Sağlık Ocağı inşaatında sona gelindi

Bilindiği gibi Armutalan'da bulunan 3. nolu sağlık ocağı ihtiyacı karşılamayan ve bir sağlık kuruluşuna yakışmayan durumda. Bu açığı kapatmak için Armutalan Belediyesi tarafından Şehir Mezarlığı yanındaki yere sağlık ocağı yapılıyor. Son olarak Armutalan

Bir ay içinde inşası bitecek olan sağlık ocağı toplam 400 metrekare oturumlu ve üç katlı olacak. 24 saat hizmet verecek acili ve laboratuarlarıyla, hastane ile sağlık ocağı arası bir durumda hizmet verecek.

Sağlık ocağının inşası hakkında bilgi almak için Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, Marmaris Kaymakamı A. Serdar Polat inşaatı gezdiler. Bu geziden sonra sağlık ocağı inşaatı hakkında bilgi veren başkan Muhammet Ünlü, rahmetli “Gonca Tetik” isminin verileceği sağlık ocağının bir ay içinde inşaatının tamamlanacağını belirterek, “ Tüm bölgeye hizmet verecek sağlık ocağımızı inşaatını bir ay içinde bitireceğiz. Şu anda hemen hemen her şeyi bitti. Çevre düzenlemesi kaldı. Bunları da en kısa zamanda bitirerek binayı tamamlayacağız. Şu anda da Kaymakamımız A. Serdar Polat ile inşaatı gezerek son durumu hakkında bilgi aldık.
Bildiğiniz gibi şu andaki sağlık ocağı çok yetersiz ve halkın ihtiyacını karşılamıyor. Ayrıca fiziki olarak bir sağlık ocağına yakışmayacak durumda. Bu yeni yaptığımız sağlık ocağı tüm bölgemize hizmet verecek kapasitede olacak. Devlet hastanesiyle sağlık ocağı arasında hizmet verecek. Şu anda devlet hastanesi acilinin yükünün çok fazla olmasından dolayı 24 saat hizmet verecek bir acil servisi olacak. Toplam 400 metre kare oturum alanında 3 katlı olacak. Yani en az 1200 metrekare kullanma amacı olacak. Bu sağlık ocağında acil hastalara bakım, normal poliklinikler, laboratuarlar olacak. Bu sağlık ocağının kaba inşaatını Marmaris Liman İşletmesi yaptı, ince inşaatını ise Mehmet Tetik yaptı. Bu güne kadar bu inşaatın yapımına destek olan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ