05 Haziran 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Armutalan Halk Eğitim Kursları Başlıyor
16 Ekim 2008 Perşembe 11:16

Armutalan Halk Eğitim Kursları Başlıyor

Armutalan Belediyesinde Marmaris Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle başlayacak olan beceri kurslarına kayıtlar devam ediyor.

Ekim ayı sonunda başlayacak olan kurslar hakkında bilgi veren Belediye Halkla İlişkiler yetkilileri, amaçlarının vatandaşlara bir meslek öğreterek boş zamanlarını değerlendirilmesini sağlamak olduğunu belirterek, bu sene 7 dalda kursların olacağını ve ay sonunda başlayacağını, kayıtların kurslar başlayana kadar devam edeceğini söylediler.

Armutalan'da yaşayıp bir meslek öğrenmek veya boş zamanlarını değerlendirmek isteyenler için Armutalan Belediyesinde Marmaris Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile açılacak olan kurslara kayıtlar başladı. 2008 – 2009 eğitim yılında takı tasarımı, parça birleştirme, makine nakışı, ahşap boyama, kurdele nakışı, İngilizce ve bölgede yaşayan yabancı uyruklular için Türkçe kursları açılacak.
Armutalan Halkla İlişkiler yetkililerinin verdiği bilgiye göre, “Bu sene açılacak olan 7 kursa şu ana kadar 50 kadar başvuru oldu. Bu kurslardan dil kursları Evren Paşa İlköğretim Okulunda diğerleri ise Armutalan Belediyesi Hizmet Binasında verilecek. Bu kurslara katılmak isteyenlerin sadece bir kursa değil isterlerse daha fazla kursa kayıt yaptırıp eğitim alabilecekler. Ekim ayı sonunda başlayacak olan kurslarımızın kayıtları ay sonunda bitiyor. Amacımız herkese bir meslek öğreterek boş zamanlarını değerlendirmelerini sağlamak. Açılacak olan kurslarımıza katılıp başarılı olanlara sertifikaları verip yaptıkları ürünler bir sergiyle halkın beğenisine sunulacak.” bilgisini verdiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ