15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ARDA MAT İLE BURAK KAYA YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR
28 Nisan 2017 Cuma 17:15

ARDA MAT İLE BURAK KAYA YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz günlerde sivil toplum farkındalık ödülleri Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla sahiplerini buldu.

Acı Roman isimli tiyatro oyunu bu dalda birinci oldu. Oyuncu-yönetmen Arda Mat ve oyuncu Burak Kaya Başbakan Binali Yıldırım'ın elinden ödüllerini aldılar.

 

Oyun Roman vatandaşların hayatını anlatan yaşamış oldukları zorlukları göstermeye çalışan iki perdelik dram içerikli bir hikâye en önemlisi de bu oyunun oyuncuları oldu.

 

Oyuncu kadrosunu büyük bir kısmını Roman çocuklarından oluşturuldu Bursa Kültür ve Sanat Derneğinden eğitim verilerek çocuklar tiyatroya kazandırıldı.

 

Oyuncu-yönetmen Arda Mat ve oyuncu Burak Kaya tiyatromuzun yönetmiş olduğu kültür ve değerlerimizi ön palana çıkaracak bir çok projemiz var hepsini hayata geçirmek için çalışacağız diye konuştular ve en büyük hedefimiz Tiyatro izlemeyen çocuk kalmayana kadar çalışmak diye altını çizdiler 

 

Çok yakında Ruka filmin yapımcılığını yapacağı esaret isimli sinema filmi içinde Kamera karsısına geçmeye hazırlanan Arda Mat ve Burak Kaya “Bu projeyle de beyaz perdede tekrar buluşacağız ve bir döneme damgasını vuran Gerçek Kesit'i de absürt komedi olarak seyirci ile buluşturacağız” diye konuşmalarını sonlandırdılar...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkan Adayı Kim Olsun.
RÖPORTAJ