28 Mayıs 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ankaraya kadar yürüyecek
09 Ekim 2008 Perşembe 23:29

Ankara'ya kadar yürüyecek

Adnan Yamanlar, Yürüyüşe 13 Ekim Pazartesi günü Marmaris'ten başlayacağını ve 29 Ekim'de Anıtkabir'de olmayı planladığını anlatan Adnan Yamanlar, gerekli izinleri almak için resmi makamlara başvurduğunu söyledi.

Muğla'nın Marmaris ilçesinde yaşayan Adnan Yamanlar isimli vatandaş, Güneydoğu'da şehit olan polis ve askerlerin anısına, efe giysileriyle Marmaris'ten Ankara'ya yürüyecek.


Yürüyüşe 13 Ekim Pazartesi günü Marmaris'ten başlayacağını ve 29 Ekim'de Anıtkabir'de olmayı planladığını anlatan Adnan Yamanlar, gerekli izinleri almak için resmi makamlara başvurduğunu söyledi.


Marmaris Atatürk Alanı'nda, efe giysisi ve Türk Bayrağıyla gazetecilerin sorularının yanıtlayan ve ilçede ''Aslan Efe'' lakabıyla tanınan Yamanlar, ''Hakkari ve Diyarbakır'da bugüne kadar şehit olan polis ve askerlerimizi unutturmamak, onların anısını yaşatmak ve teröre karşı amansız bir mücadele veren Mehmetçiklere yalnız olmadıkları mesajını vermek amacıyla, Marmaris'ten Ankara'ya yürüyüş başlatacağım'' dedi.


Yamanlar, yürüyüş kapsamında 600 kilometre yürüyeceğini ifade ederek, ''Marmaris'ten Muğla, Aydın, Denizli, Uşak, Afyon, Ankara yönünde yürüyeceğim. Yürüyüş güzergahımdaki illerde yaşayan efeler de arzu ederlerse bana katılabilirler'' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ