09 Ağustos 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ankaradan 3. aday çıktı
20 Ekim 2008 Pazartesi 16:59

Ankara'dan 3. aday çıktı

Melih Gökçek ve Murat Karayalçın'a hodri meydan.. Herkes bu iki ismi konuşurken yarışa 3. isim dahil oldu.

Yerel seçimler Ankara'da büyük rekabete sahne olacak.. Meydanı Karayalçın ve Gökçek'e bırakma niyetinde olmayan bir aday daha çıktı.

Beypazarı'nın MHP'li belediye başkanı Mansur Yavaş, büyükşehir belediye başkanlığına aday olmaya hazırlanıyor.

ADAY OLURSAM DENGELER DEĞİŞİR

Mansur Yavaş, aday olması durumunda dengeleri değiştirebileceğini belirterek “Parti yetkilileri ile bu konuda bir görüşmemiz oldu ama ne benim açımdan ne da partim açısından henüz kesinleşmiş bir şey yok. Aday olduğum takdirde de Ankara'da sadece iki kutuplu bir seçim olmayacak. Yani AK Parti ile CHP arasında geçeceğini düşünmüyorum” diye konuştu.

HEDEF ANKARA'YI MARKA YAPMAK

10 yıllık belediye başkanlığı boyunca Beypazarı'nı sıradan bir ilçeden yılda 300 bin kişinin ziyaret ettiği bir turizm merkezine dönüştürdüğüne dikkat çeken Yavaş, en büyük hedefinin Ankara'yı da bir marka haline getirmek olduğunu söyledi. Yavaş şöyle konuştu:

“Büyük konuşmayayım ama şu anda yurtdışında bir çok yer Beypazarı'nı tanıyor ama Ankara'ya tanımıyor. Birinci hedef onu seçmek lazım, eğer bugün 40 bin nüfuslu bir ilçe dünyanın her yerinde tanınır hale geliyorsa ve bu 10 yıl gibi kısa bir süre içinde başarılıyorsa ülkemizin başkenti Ankara'nın bir marka olamaması bir talihsizlik.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ