05 Ağustos 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ankarada deprem!
23 Eylül 2008 Salı 13:13

Ankara'da deprem!

Ankara'da 4.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü'nün merkez üssünü Ankara'nın Bala İlçesi'ne bağlı Avşar Beldesi olarak saptadığı deprem saat 12.09'da meydana geldi.

Yerin 4.4 kilometre derinliğinde meydana gelen orta şiddetteki deprem Bala başta olmak üzere çevredeki yerleşim merkezlerinde şiddetli hissedildi. Sarsıntıyla birlikte Bala İlçesi ve çevredeki belde ve köylerde halk binaları terkederek uzun süre sokakta bekledi.

Ankara ve Kırıkkale kent merkezleriyle ilçelerinde de hissedilen ve kısa süreli paniğe neden olan deprem, ilk belirlemelere göre can kaybı ve hasara yol açmadı.

Geçen yıl Kurban Bayramı'nın ilk günü yine Bala'da meydanra gelen deprem ve sonraki günlerde devam eden artçı şoklar hasara neden olmuştu. Evleri oturulamayacak hale gelenler için yaptırılan konutlar henüz hak sahiplerine teslim edilmedi.

11 Eylül'de de merkez üssü Afşar'da 4.1 büyüklüğünde hafif şiddette deprem meydana gelmişti.

Ayrıca Bala'da geçen yıl 20 Aralıkta 5.7, 27 Aralıkta 5.5, 4.8 ve 5.0 büyüklüğünde depremler meydana gelmişti. Kesin hasar tespitlerinde Bala ve çevresinde toplam bin 171 konutun ağır hasarlı olduğu belirlenmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ