14 Kasım 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ALMANYA’DAN GELEN TÜRK TUR OPERATÖRLERİ MARMARİS’TE
21 Haziran 2019 Cuma 11:57

ALMANYA’DAN GELEN TÜRK TUR OPERATÖRLERİ MARMARİS’TE

Marmaris Belediyesi Başkan Vekili Aylin Yüksel ve Meclis Üyesi Ali Kırlı, Almanya’nın önde gelen 17 Türk acente temsilcisi ve tur operatörüyle bir otelde düzenlenen yemekte bir araya geldi.

YDA Dalaman Havalimanı İşletmesi organizasyonuyla gerçekleşen buluşmada Dalaman Havalimanı’nın daha etkin kullanımı, erken rezervasyon rakamları, sezon öncesi Marmaris’te yapılan hazırlıklar görüşüldü.

Marmaris Belediye Başkan Vekili Aylin Yüksel, Marmaris’te misafir edilen acente temsilcilerine bölgeye daha çok konuk gönderilmesi talebini iletti. Başkan Vekili Yüksel “Buluşmanın gerçekleşmesini sağlayan YDA Dalaman Havalimanı İşletmesine ve ev sahipliğinden dolayı Orka Hotel’e teşekkür ederim” dedi.

 

Almanya’dan Marmaris’e gelen turist sayısının yeterli olmadığını dile getiren Meclis üyesi Ali Kırlı ise “Bugüne kadar Almanya’da yerel yönetim ve sektör tarafından yapılan tanıtım ve pazarlama çalışmaları bölgemiz açısından yeterli olmadı. Dalaman bölgesi, dünyanın en çok turist ihraç eden ülkesi olan Almanya’dan en az payı alıyor. Yerel yönetim olarak turist sayısını arttırmak ve sorgulamak için her türlü yardım ve işbirliğine hazırız. Bundan sonraki süreçte bölgeye ağırlık vermeniz, en önemli sıkıntımız olan Dalaman Havalimanı’na uçak sayısının artması en büyük hedefimiz. Marmaris’te herkese hitap edecek bir potansiyel var. Tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin artmasıyla birlikte sezonu yayma ve uzatma anlamında birçok şeyler yapabileceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

Acente ve Sun Ekpres temsilcileri de gelecek yıldan itibaren bölgeye daha çok ağırlık vereceklerini ifade ederek, uçak sayısı artarsa bölgeyi daha rahat pazarlayacaklarını belirttiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
RÖPORTAJ