14 Temmuz 2020 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Alkollülere Uçuş Yok
16 Ekim 2008 Perşembe 01:20

Alkollülere Uçuş Yok

Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, yamaç paraşütü yapılan Babadağ'da uçuş güvenliği açısından önemli tedbirler alacaklarını belirterek, ''alkollü olan ve uçuş sertifikası olmayan paraşütçülerin Babdağ'dan uçuşuna izin vermeyeceğiz'' dedi.

9. ULUSLARARASI ÖLÜDENİZ HAVA OYUNLARI FESTİVALİ

-MUĞLA VALİSİ AHMET ALTIPARMAK: ''ALKOLLÜ OLAN VE UÇUŞ SERTİFİKASI OLMAYAN PARAŞÜTÇÜLERİN BABADAĞ'DAN UÇUŞUNA İZİN VERMEYECEĞİZ''


Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, yamaç paraşütü yapılan Babadağ'da uçuş güvenliği açısından önemli tedbirler alacaklarını belirterek, ''alkollü olan ve uçuş sertifikası olmayan paraşütçülerin Babdağ'dan uçuşuna izin vermeyeceğiz'' dedi.


Fethiye'nin Ölüdeniz beldesinde düzenlenen ''9. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali'' açılış töreni ile başladı. Açılış töreninde konuşan Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, Ölüdeniz'de düzenlenen hava oyunları festivalinin dünyanın en iyi hava festivallerinden birisi olduğuna işaret ederek, ''Fransa, yamaç paraşütü açısından dünya da en iyi yeri olarak biliniyor. Bana göre ise dünyanın en iyisi yamaç paraşütü atlayış rotası Fethiye-Ölüdeniz'de bulunuyor. Buradaki doğal güzellikleri dünyanın başka bir ülkesinde görmek imkansız'' dedi.


Ölüdeniz'de 9'uncusu düzenlenen hava oyunlarına 40 ülkeden 500 yamaç paraşütü pilotunun katılacağını öğrendiğine işaret eden Altıparmak, festivale katılanlar ve beldede tatil yapanlardan çevre konusunda duyarlı olmalarını isteyerek, ''bilinçsizce kirletilen çevreyi kurtarmak için yoğun bir çaba harcıyoruz. Sizlerden isteğim, festival süresince bu doğal güzellikleri koruyun. Az su kullanın, tasarruflu olmaya çalışın, doğal kaynaklarımız hızla yok oluyor'' diye konuştu.

-BABADAĞ'DA UÇUŞ GÜVENLİĞİ ÖNLEMLERİ-

Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, Ölüdeniz'de meydana gelen yamaç paraşütü kazalarında 2 turistin yaşamını yitirmesi 1 turistin ise yaralanması ile gündeme gelen ''Babadağ'da uçuş güvenliği'' tartışmalarına da değinerek, şunları söyledi:


''Bin 800 metre rakımlı Babadağ'da uçuş güvenliği anlamında bir dizi tedbir alacağız. Öncelikle, uçuşun yapıldığı bölgede uzman bir ekip görevlendireceğiz. Alkollü olan ve uçuş sertifikası olmayan paraşütçülerin uçuşuna izin vermeyeceğiz. Hava oyunları festivaline 40'tan fazla ülkeden paraşütçülerin katılması, festivalin amacına ulaştığının bir göstergesi. Hedefimiz, dünyanın en en önemli hava oyunları festivali olmak.''
Bu arada festivale katılan paraşütçüler, gökyüzünde yaptıkları gösterileriyle izleyenlerin beğenisini kazandılar. Yüzlerce turist, festivale katılan paraşütçüleri görüntülemeye çalıştı.
Festivali, aralarında Irak, İran ve Rusya'nın da bulunduğu 10 ülkeden medya mensupları da takip ediyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ