12 Temmuz 2020 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ali Acar’dan sağduyu çağrısı
15 Mart 2009 Pazar 23:00

Ali Acar’dan sağduyu çağrısı

Marmaris Belediye Başkanı ve CHP Adayı Ali Acar, Ahu Hetman Hastanesi ve Diyaliz Merkezi'ni ziyaret etti.

Marmaris Belediye Başkanı ve CHP Adayı Ali Acar, Ahu Hetman Hastanesi ve Diyaliz Merkezi'ni ziyaret etti. Hastanedeki doktorların ve personelin 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlayan Başkan Ali Acar, diyaliz hastalarına da acil şifalar diledi. AKP'den Belediye Meclis Üyesi Adayı olan hastanenin ortağı ve başhekimi Sahir Öktem ile de söyleşen Ali Acar, 29 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerin huzur, güven, sevgi, saygı anlayışı ve ortamı içerisinde, centilmence geçmesini dilediklerini belirterek 'sağduyulu davranma' çağrısında bulundu.


Doktorların ve sağlık sektörü çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı
Ali Acar'ın Ahu Hetman Hastanesi ziyaretinin ilk durağı Sahir Öktem'in odası oldu. Ali Acar odada toplanan hastane doktorlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlayarak şöyle konuştu:

“Canımızı emanet ettiğimiz, sağlıklı toplumların oluşmasında emek veren sağlık personelinin hayatımızdaki yeri yadsınamaz. Türk Hekimlerinin çalışma azmi tarih boyunca hiçbir zaman azalmamış, aksine artarak Türkiye'nin içinde bulunduğu her şartta devam etmiştir. Hiç şüphesiz hekimlerimizin gerçekleştirmiş oldukları bu onurlu çalışmalara insanlık her zaman minnet duymuştur. Ahu Hetman Hastanesi'nde hizmet veren hekimlerimizle de gurur duyuyoruz. Yüce mesleklerinde sevgi ve gönül bağıyla çalışan siz doktorlarımız ile diğer sağlık personelimizin Tıp Bayramı'nı kutluyorum.”

“Tahriklere uymayın, sağduyulu olun”
Sohbet sırasında söz yerel seçimlerden de açılınca Ali Acar bu konudaki en büyük dileğinin, seçim sürecinin huzur, güven, sevgi, saygı anlayışı ve ortamı içerisinde tamamlanması olduğunu söyledi. Bazı çevrelerin ortamı germek için adeta özel çaba gösterdiklerini belirten Ali Acar 'sağduyu' çağrısında bulundu. Acar, “Hakkımızda doğru olmayan, dayanaksız, yalan sözler sarfediliyor, iddialar ortaya atılıyor. Ortalık gerilmeye çalışılıyor. İnsanlar tahrik edilerek, huzur ve güven ortamı bozulmak isteniyor. Biz, tahriklere uymuyor, sağduyumuzu koruyoruz. Siyasilerimiz ve adaylar halka karşı samimi ve dürüst olmalı. Herkesi, özellikle huzur ortamını bozmak isteyenleri, tahriklere uymamaya ve sağduyulu olmaya çağrıyoruz. Bu konuda tüm adayların, üzerine düşeni yapmaya özen göstermelerini istiyoruz” diye konuştu.

Öğrencilerden Başkan'a tezahürat
Ökten'in odasından çıkan Acar, hastane çalışanlarının da 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladıktan sonra, Diyaliz Merkezi'ne geçmek üzere yola çıktığı sırada öğrencilerin sevgi gösterileriyle karşılaştı. Okul kıyafetleri içerisindeki çocuklar, “En büyük başkan bizim başkan” diye tempo tuttu. Yolun karşısındaki çocukları selamladıktan sonra Diyaliz Merkezi'ne giren Acar, burada tedavi gören diyaliz hastalarına acil şifalar diledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ