11 Temmuz 2020 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ali Acar pazar yerini gezdi
05 Mart 2009 Perşembe 15:36

Ali Acar pazar yerini gezdi

Pazar yerini gezen, Marmaris Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Belediye Başkan Adayı Ali Acar, esnaf ve vatandaşlarla görüşüp, istek ve sıkıntılarını dinledi. Başkan Ali Acar, ekonomik kriz nedeniyle işlerinin iyi olmadığını, bu nedenl

Ali Acar pazar yerini gezdi

Pazar yerini gezen, Marmaris Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Belediye Başkan Adayı Ali Acar, esnaf ve vatandaşlarla görüşüp, istek ve sıkıntılarını dinledi. Başkan Ali Acar, ekonomik kriz nedeniyle işlerinin iyi olmadığını, bu nedenle de kiralarını ödemekte zorlandıklarını belirten esnafa “ödemede kolaylık” sağlama sözü verdi.

Ali Acar, bu sabah (Perşembe) CHP Belediye Meclis Üyesi adaylarıyla birlikte Marmaris Belediyesi Pazar Yeri Binası'nı gezdi. Ali Acar, “hayırlı işler” dilediği tüm esnaf ile tek tek selamlaştığı vatandaşlarla sohbet de etti. Kadınların, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutladı. Pazarcılar ve alışveriş için orada bulunanlar da, istek, sıkıntı ve görüşlerini Başkan Acar'la paylaştı.

“YAĞMURDAN ÇAMURDAN KURTULDUK”
Bir kadın esnaf, Pazar yerinin sokaktan kaldırılıp, binaya taşınmasını sağladığını ifade ettiği Ali Acar'a teşekkür ederek, “Sayenizde yağmurda, çamurda kalmaktan kurtulduk. Hava şartları ne olursa olsun, işimizi yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Size, şükran borçluyuz” dedi. Başkan Acar, bu sözlere, “Biz sizler için görev yapıyoruz. Sizlere hizmet bizim görevimiz. Daha iyi şartlara kavuşmanız için uğraşmaya devam edeceğiz” diye yanıt verdi.

Başkan Acar, kendisine iletilen istekleri tek tek not aldı. İsteklerin tamamının değerlendirileceğini, imkanlar doğrultusunda da yerine getirilmeye çalışacağını söyledi.

KİRA ÖDEMELERİNDE KOLAYLIK
Esnafın büyük bir bölümü, tüm ülkeyi kasıp kavuran ekonomik kriz nedeniyle, iş yapamadıklarını, para kazanamadıklarını, bu nedenle de kiralarını dahi ödeyemediğini belirtti. Acar, ekonomik krizin bunalttığı esnafın yüreğine biraz olsun su serpti. Pazar yeri kirası ödemelerinde kolaylık sağlanacağının sözünü verdi.


Pazar yerinin üst katındaki esnafın bir kısmı da, Marmaris ve bölge dışından gelen bazı işletmecilerin sadece yaz sezonunda tezgahlarını açmasından şikayet şikayetçi oldu. 3 hafta üst üste tezgahını açmayanlara cezai uygulamalar getirilmesi gibi tedbirler alınmasını istedi. Başkan Acar, şikayetleri değerlendireceklerini, gerekirse, yeni düzenlemeleri hayata geçireceklerini söyledi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ