03 Temmuz 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ali Acar..  Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar...
23 Eylül 2008 Salı 16:38

Ali Acar.. " Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar"...

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar belediyenin son yıllarda yaptığı çalışmaları değerlendirerek Marmaris'in geleceği ile ilgili düşüncelerini açıkladı.

Marmaris'i Belediye yetki ve imkânları doğrultusunda en iyi noktaya taşımak için yapılan çalışmaları, yönetimin bakış açısını ve genel görüntüyü Belediye Başkanı Ali Acar anlatıyor;
”Marmaris'i hak ettiği yere taşımak, daha iyi standartları olan bir şehir, hem de daha kaliteli bir turizm kenti olması için gece gündüz çalışıyoruz. Marmaris'te bir değişim süreci başlattık. Kentin genel görünümünü, planlamasını yeni baştan ele aldık. Tabi ki şimdiki şehri tamamen değiştirmemiz mümkün değil. Çünkü yapılaşma geçtiğimiz 20 yıl içinde yüzde 90 oranında tamamlanmış bulunuyor.
Biz, imar ve revizyon (yenileme/düzeltme) planıyla şehrin geleceğine yönelik bir çerçeve çizdik. Plana uygun olarak konut ve işyeri bölgelerini birbirinden ayırdık. Artık konut bölgelerinde az sayıda ve ihtiyaca cevap verecek işyerleri dışında izin verilmeyecek. Bu da planda bellidir. İşyerlerini sıkı denetime aldık. Özellikle restoranlar, konaklama tesisleri, hizmet sektörü yakından takip ediliyor, sorun yaşanan yerlerde önce uyarılarda bulunuluyor. Turiste rahatsızlık veren işletmelere taviz verilmiyor. Kentin genel olarak yeşil alanları bize göre çok az. Bunları arttırmanın ve halkın dinlenme-spor yapma alanı olarak kullanmalarının yollarını araştırıyoruz.”

Bizim uzun vadede amacımız özetle;
Çevresindeki doğal güzelliğin farkında olan insanların yaşadığı, turizm bilinci olan esnafın iş yaptığı, kültürel-sanatsal-sportif etkinliklerle dopdolu çağdaş bir kent yaratmak.
Marmaris'teki işletmeler, Marmaris halkı, yerel yönetimler olarak bizler gelen misafirlerimizin mutlu olmalarını sağlayacak imkânları ne kadar sunabilirsek işler o kadar kolaylaşacak. Düşünün her yıl 1 milyona yakın yerli ve yabancı turist ağırlıyoruz bu bölgede. Bu insanların çoğunun beklentisini karşılayabilirsek işte Marmaris için en güzel reklamı onlar zaten yapacaklardır.
Bizler de Marmaris'i kültürüyle, insanıyla, doğasıyla, tarihiyle, yemekleriyle, eğlence yaşantısıyla en iyi şekilde yerinde, yani Marmaris'te tanıtmak için uğraş veriyoruz. Yönetimimizdeki 4,5 yıl süresince ilçede bir değişim yaşatmaya başladık. Tanıtım çalışmalarıyla, şehrin çağdaş bir kent haline getirilmesiyle, kamusal alanların yenilenmesiyle, ilçemizin bir spor ve festivaller kenti olarak anılması için gereken girişimlerle, gençlere hazırladığımız spor tesisleriyle, keyfiyete göre değil kurallara göre yaşayan bir anlayışla önce halkımıza, sonra da misafirlerimize çağdaş bir yaşam ve tatil alanı yaratmaya çalıştık. Bunda da ciddi bir yol aldığımızı biz değil, halkımız, işletmelerimizin yöneticileri ve konuklarımız söylüyor.
Yapılacak işler bu kadar çabuk bitti mi? Kesinlikle hayır. Daha çok iş ve çok uzun bir yol var. Biz geleceğimizi düşünen bir turizm şehri isek sürekli geleceğe yönelik planlama yapmalı, turizmin dinamizmine uygun hareket etmeliyiz.
Şehrimizi her yıl yenilemeli, buraya sürekli gelenlerin her defasında beğenisini kazanacak yenilikler sunmalıyız. Şu anda Marmaris özellikle iç piyasada yıllar boyunca gözardı ettiği önemli bir potansiyeli yakalama yolunda hızla ilerliyor. Marmaris'e yabancı turistler ne kadar ilgi gösteriyorsa ülkemizin insanının da en az o kadar ilgi göstermesini istiyoruz. Son 3 yıldır bu konuda da her türlü girişimi destekliyoruz. İlçemizde ulusal kongrelerin, toplantıların, sosyal-kültürel-sportif organizasyonların yapılmasına, yerli turistten pay almak için her türlü girişime her zaman destek verdik, bundan sonra da vereceğiz.

YORUMLAR
KUSURA BAKMA
ADI YOK
KARDEŞ KUSURA BAKMADA TAMER DEDİĞİN ŞAHIS BELEDİYEYE BAĞLI BİR YERDE ÇALIŞIYOR!!! HERHALDE BAŞKANINIZ SORUŞTURCAK!!! BENDE DEMİYORUM KALKSIN KENDİ YAPSIN DİYE BİR SÜRÜ ELEMANCIKLARI VAR ONLAR YAPSIN!!!
06 Ekim 2008 Pazartesi 19:01
78.173.193.128
araştırmak lazım
ismi yok
sevgili arkadaşlar hep belediye başkanı araştırsın diyorlar o niye araştırsınki !!!! devletin kurumları nerede maliye var ona benzer bir çok kurum var acaba çok mu zor. zavallı esnafın canı çıktı bu yıl panoraya oldular hiç mal satmadan fiş kesti zavallılar neden hasılat az dediler yazdılar tutanağı marketçiler hele zavallılar sadece sattıkları ekmek su kaç tane marketçi tamer beyin sahip olduklarına alabilirler acababuna bakmak lazım
01 Ekim 2008 Çarşamba 18:26
88.242.24.71
daha kimler var:)
boşver
ŞU BELEDİYENİN İÇİNDE DAHA KİMLER VAR KİMLER!! EW ALAN ARABA ALAN!! PARALARIN NEREYE GİTTİĞİ BELLİ OLUYOR:) BİR DE AĞLIYOLAR PARA YOK BELEDİYEDE DİYE!! DÜN KAÇ KİŞİ GİTTİ HALKIMIZDAN ACARLA BAYRAMLAŞMAYA ACABA?ETRAFINDA kendi elemanlarından başka kimseler kalmadı!!PERSONELE BAYRAMDA PARASININ YARISINI ANCA WEREN ADAM DİĞER YANDAN KENDİ YANDAŞLARININ HEPSİNE TAM MAAŞ VERDİ!! PERSONELDE SİZDEN İLLET ETTİ
01 Ekim 2008 Çarşamba 10:25
78.173.193.128
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ