13 Ağustos 2020 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aldoğan “Her çocuğa kendi Çocuğunuz gibi özen gösterin”
15 Eylül 2008 Pazartesi 13:17

Aldoğan “Her çocuğa kendi Çocuğunuz gibi özen gösterin”

Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aydoğan, Emniyet Müdürü Yaşar Turan Çebi, Marmaris Şoförler Otomobilciler ve Kamyoncular Odası Başkanı İbrahim Tarım ve Okul servis şoförleriyle birlikte bir toplantı düzenlediler.

Marmaris Şoförler Odası Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda, başlayan yeni eğitim ve öğretim yılı ile birlikte daha huzurlu ve güvenli öğrenci taşımacılığı için neler yapılabileceğinin konuşuldu. Servis şoförlerine yaptıkları işin önemi bir kez daha hatırlatılarak tüm şoförlerden taşıma kurallarına uymaları istendi.
Marmaris'teki okul servisi şoförlerinin büyük ölçüde hazır bulunduğu toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, şoförlere gerek seyir halindeyken, gerek öğrencileri indirip bindirirken uymaları gereken kuralları hatırlatarak “Bakın ilçemizde geçen dönem diğer yerlerde yaşandığı kadar servis şoförleri ile veliler arasında çok büyük problemler yaşanmadı. Sizlerden aynı duyarlılığınızı bu yılda göstermenizi bekliyor ve istiyorum” dedi
Aldoğan konuşmasının devamında şu hususlara dikkat çekti: “Evlerine bırakıp aldığınız çocukların her birinin hepimiz için çok değerli olduklarını unutmamamız gerekiyor. Her şoför arkadaş taşıdığı çocuğa kendi çocuğu gibi özen gösterirse hiçbir problem çıkmaz. Örneğin taşıdığınız çocukların kan gruplarını mutlaka öğrenip listelemeniz gerekiyor. Lütfen bu kuralı İhmal etmeyin. Allah korusun bir kaza anında çocuklarımızın kan gruplarının elimizin altında olması hayat kurtaracak kadar önem arz edebiliyor” dedi.
İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Turan Çebi ise Şoförlüğün stresli bir meslek olduğunu belirterek bunun için şoför arkadaşlarımızın hele de okul servis şoförlerinin en büyük silahı sabır ve hoşgörü olmalıdır. Yollarda yaşadığınız bir olumsuzlukta münakaşa ve kavga etmekten imtina edin polisi devreye sokun. Ama asıl olan kurallara herkesin uyması. Bizim her köşeye bir polis dikme şansımız yok. En iyi polis kurallara uyan duyarlı vatandaştır. Polisin hata yapan araçlara çokça ceza yazması da problem çözmüyor. Yani biz çok ceza yazdık diye kendimiz işimizde başarılı saymıyoruz. Önemli olan vatandaşı eğitmek, duyarlı kılmak, kural ve kaideler gönüllü uymasını sağlamaktır” dedi.
Marmaris Şoförler Otomobilciler ve Kamyoncular Odası Başkanı İbrahim Tarım İse, “Şoför arkadaşlarımızı özelliklede okul servis şoförlerine gerekli uyarıları oda olarak sürekli yapıyoruz. Burada sevindirici olan ilgili kurumların tam bir uyum içinde çalışması ilçemizdeki resmi kurumlarla kurulan bu ilişkiyi huzur ve refahımız için çok önemli görüyorum” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ