10 Ağustos 2020 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aktütünü duydu golf oynadı
08 Ekim 2008 Çarşamba 09:30

Aktütün'ü duydu golf oynadı

Aktütün saldırısı sonrası Hava Kuvvetleri komutanı Antalya'da golf oynadı. Paşa kendini işte böyle savundu...

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, Aktütün Sınır karakoluna saldırı sonrasında Antalya Serik'te golf oynadığı ve ilgisiz kaldığı yönündeki eleştirilere tepki gösterdi. Hürriyet gazetesinden Metehan Demir'e konuyla ilgili şunları söyledi:

Antalya'da golf oynadım

"Evet, ben Cuma ve Cumartesi günü Antalya'da idim. Komutanlarımdan izin alıp Ankara'dan Antalya'ya giderek Karpuzkaldıran Askeri Kampı'nda kaldım. TSK'da kuvvet komutanı da olsanız daima her adımınızı komutanlarınızın izni dahilinde gerçekleştirirsiniz. Doğrudur. Antalya'da turnuvada golf oynadım. Yıllardır bir spor olarak yapıyorum. Cumartesi akşam da Ankara'ya döndüm. Pazar günü de, Sayın Cumhurbaşkanı'nın da katıldığı Eskişehir'deki şehidimizin cenazesindeydim. Tabii ki her tür eleştiriye hakaret ve iftira olmadığı sürece açığız. Ama bu mu olmalı eleştiri? Burada, şunu sormamışlar. Hava Kuvvetleri harekat refleksi ve operasyonlar bazında bir zafiyet yarattı mı? Herhangi bir eksiklik olmuş mu? hata yapılmış mı? Hayır. Ne yapsaydım acaba, bu eleştiride bulunanları mutlu etmek için o gün Aktütün'e mi gitseydim? Bütün bunlar bilerek TSK'yı yıpratmak amacı ile yazılıyor. Kimse TSK'ya, Hava Kuvvetleri'ne haksızlık yapmasın.

Cumartesi akşam dönmüş

Aktütün Karakolu ve civarındaki tepelerde PKK terör örgütü ile güvenlik güçleri arasında çatışmalar 3 Ekim Cuma günü saat 13.00 sıralarında başladı. Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Babaoğlu da cuma günü izinle olarak geldiği Antalya'da kaldığı otelde düzenlenen golf turnuvasına katılıyordu. Babaoğlu cuma günü saat 09.00-12.30 arasında golf oynadı. Akşama kadar devam eden çatışmaların haberi izindeki komutana ulaşmadı. Şehit sayılarının belli olması üzerine Genelkurmay, cumartesi sabah saat 09.00'da açıklama yaptı. Aynı saatlerde Babaoğlu, golf turnuvası için yine otele gelmiş ve sahaya çıkmıştı. Şehitlerin haberi de bu sırada kendisine ulaştı. Babaoğlu, pazar günü Eskişehir'de şehit cenazesine katıldı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
ANKET
Hükümet Korona Virüs salgınında başarılı mı ?
RÖPORTAJ